Beğenilenler

2019 Türkiye Kupası’nın Yıldızı…… Ece Haraç…….Geleceğin Büyük Yıldızıdır….

8-10 Haziran tarihlerinde İstanbul da düzenlenen Masa Tenisi Büyükler Türkiye Kupası Şampiyonasında tek kadınlar kategorisinde Yalova’lı genç sporcu *Ece Haraç* Final oynama başarısı göstererek, Türkiye 2. si olarak madalya kazandı.

Bu güzel kızımız etrafına ışık saçıyor. Bu konuda özel bir paragraf açmak isterim.

Henüz 16 yaşında Büyükler Türkiye Şampiyonasında Final oynayarak büyük başarıya imza atan Yalova’lı genç sporcu Ece Haraç’ın sürekli yukarı giden performansını taktir etmemek elde değil. Beni en çok heyecanlandıran ve umutlandıran sporcuların başında geliyor. Kendisini bir süredir takip ediyorum. Yalova’da ki antrenmanlarda ve turnuvalarda izleme şansı buldum. Azimli ve çalışkan bir sporcu, arkadaşları ve hocalarıyla uyumu çok iyi, disiplini ve çalışkanlığıyla örnek bir sporcu. Durum böyle oluncada başarının gelmesi doğal oluyor.


Daha önceki yazılarımda da belirttiğim gibi Yalova bir Masa Tenisi kenti olmuş. Değerli hocalarla çalışan sporcular bunun bilincinde, kulüplerinin desteğiyle de başarılı işlere imza atıyorlar. Öyleki hem kulüp bazında, her yaş kategorisinde ferdi, çift, takım müsabakalarında, milli takımlarda ve de okullarda başarıları var. Okullarda, erkeklerde Dünya 3.lüğü, kızlarda Dünya 4.lüğü ve kızlarda Süper Lig 3.lüğü gibi önemli başarılar…

Yalova Belediye Gençlik Spor Kulübünün genç sporcusu Ece Haraç son yıllarda aldığı başarılarla haklı olarak dikkatleri üzerine çekiyor. Katıldığı ulusal ve uluslararası turnuvalarda iyi performans sergiliyor ve hemen hemen hepsinde madalya kazanma başarısı gösteriyor. Genç ve A Milli Takım formalarını da başarı ile giyen Ece Haraç gelecek için camiaya umut veriyor.
Ece’nin başarısında kuşkusuz hocaları Kadri Kocacenk, Hüseyin Durmaz ve Bayram Ali Yılmaz’ın, okulunun, federasyonun, kulübünün ve ailesinin rolü büyük. Kanaatimce Ece Haraç gibi genç ve gelecek vaad eden sporcular her türlü desteği hak ediyor.
16 yaşındaki başarılı oyuncunun desteklenmesi halinde Avrupa ve Dünya Şampiyonalarında ve hatta olimpiyatlarda ülkemize madalyalar kazandıracağına benim inancım tam.

2019 Türkiye Kupası’nın Yıldızı…. Ece Haraç…… Geleceğin Büyük Yıldızıdır. Yolun Açık Olsun Ece.

Sevgi ve Saygılarımla

Gsm : 0 533 369 17 82

cem.avunduk@gmail.com

 

Yorumunuz ?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarıya çık