Beğenilenler

62.Avrupa Gençler Şampiyonası Başladı….

62.Avrupa Gençler Şampiyonası Çekya´nın Ostrava şehrinde 7-16 Temmuz 2019 tarihleri arasında yapılacak.
Şampiyonada Tekler, Çiftler, Karışık Çiftler ve Takım müsabakaları yapılacak. 7-11 Temmuz tarihleri arasında takım karşılaşmaları, 12-16 Temmuz günlerinde ise ferdi maçlar oynanacak.
48 ülkeden erkeklerde 300, kızlarda 258 olmak üzere toplam 558 sporcunun katılacağı 62.Avrupa Gençler Şampiyonası´nda Türkiye 16 sporcu ile yer alacak.
Milli takım kafilemizde Genç Erkeklerde, Tugay Yılmaz, Bilal Selim Tok, Ekin Bahtiyar Toprak, Yücel Ocak, Yıldız Erkeklerde Uğurcan Dursun, Hakan Işık, Tarık Saim Özbek, Batuhan Gürses, Genç Bayanlarda, Gamze Cotra, Merve Cansu Demir, Ece Haraç, Özge Yılmaz, Yıldız Kızlarda ise Feyza Demir, Yağmur Şevval Karaca, Zeynep Karaca ve Asu Ayça Şenyuva yer alacak.

62.Avrupa Gençler Şampiyonası takım maçlarında Genç Erkek Milli takımımız 2.Seviye F Grubunda, Çekya, Slovenya, Karadağ ve Lüksemburg, Genç Kız Milli takımımız 1.Seviye C Grubunda; Almanya, Çekya ve Hollanda, Yıldız Erkek Milli takımımız 1.Seviye C Grubunda; Çekya, Fransa ve Slovakya, Yıldız Kız Milli takımımız ise 1.Seviye B Grubunda; Rusya, Ukrayna ve Portekiz ile eşleşti.

62.Avrupa Gençler Şampiyonası´nda 1. Seviye ve 2.Seviye Grup maçları tamamlandıktan sonra, 1.Seviye gruplarında ilk iki sırayı elde edecek 8 takım doğrudan Ana Tabloya yükselecek. 1.Seviyede Gruplarını 3.sırada tamamlayan 4 takım Play-off 1´de karşılaşacak ve galip gelen 2 takım Ana Tabloya yükselecek. Kaybeden 2 takım ile 1.Seviye Gruplarını 4.sırada bitiren 4 takım ve 2.Seviye gruplarını 1.sırada tamamlayan 6 takım Play-off 2´de eşleşecekler. Maçları kazanan 6 takım daha Ana Tabloya yükselecek. Ana Tablo maçları sonunda 16.olan takım gelecek sene 2.Seviyeden başlarken, 2.Seviye Klasman maçlarında birinci olan (Avrupa 17.si) gelecek Şampiyonaya 1.Seviyeden katılma hakkı kazanacak.

Geçen sene Romanya´da yapılan Avrupa Gençler Şampiyonasında Genç Erkek Milli takımımız 19., Genç Kız Milli takımımız 14., Yıldız Erkek Milli takımımız 17. ve Yıldız Kız Milli takımımız ise 13. olmuştu.

Yorumunuz ?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarıya çık