Beğenilenler

2019 Türkiye Kupası Sona Erdi….

2019 Türkiye Kupası Takım ve Ferdi müsabakaları İstanbul Tozkoparan Spor Salonunda tamamlandı.
Takım karşılaşmalarında; Erkeklerde Beşiktaş, Kadınlarda ise Fenerbahçe 2019 Türkiye Kupası´nın sahibi oldu.


Ferdi müsabakalarında ise Erkeklerde İbrahim Gündüz, Kadınlarda Sibel Altınkaya Şampiyonluğu kazandı.

Türkiye Kupası takım maçlarında Erkekler finalinde İstanbul Büyükşehir BBSK´yı 3-1 yenen Beşiktaş, üst üste 4.kez Türkiye Kupası´nın sahibi oldu. Türk Telekom üçüncü, Sarkuysan ise dördüncü sırayı aldı. Türkiye Kupası takım karşılaşmaları Kadınlar finalinde TİGEM´i 3-0 mağlup eden Fenerbahçe, 14.kez Türkiye Kupası´nın sahibi oldu. Son 3 yılın şampiyonu Bursa Büyükşehir Belediyesi üçüncü, Kocasinan Belediyesi ise dördüncülüğü elde etti.

TÜRKİYE KUPASI TAKIM SONUÇLARI (9.6.2019)

2019 Türkiye Kupası ferdi müsabakalarında finalde Talha Yiğenler´i mağlup eden İbrahim Gündüz, üst üste ikinci, toplamda ise üçüncü kez Büyükler Ferdi Türkiye Şampiyonluğunu elde etti. Talha Yiğenler ikinci, Ziver Gündüz üçüncü, Zihni Batuhan Şahin dördüncü sırayı aldı.

Kadınlarda ise finalde Ece Haraç´ı yenen Sibel Altınkaya üst üste 5.kez Büyükler Ferdi Türkiye Şampiyonluğunu elde etti. Ece Haraç ikinci, Gülpembe Özkaya üçüncü, Betül Nur Kahraman ise dördüncü oldu.

Çift Erkekler

1. Gençay Menge (İST) Halil Hacı (İST)
2. Abdullah Talha Yiğenler (İST) İbrahim Gündüz (İST)
3. Oğuzhan Öner (ADN) Ufuk Altınkaya (ADN)
3. Bilal Selim Tok (YLV) Tugay Sirzat YIılmaz (YLV)

 

Çift Kadınlar

 
1. Sibel Altınkaya (İST) Gülpembe Özkaya (İST)
2. Özge Yılmaz (KYS) Betül Nur Karaman (KYS)
3. Simay Kulakçeken (BRS) Damla Uzel (BRS)
3. Ece Haraç (YLV) Çiğdem Köse (YLV)

 

TÜRKİYE KUPASI FERDİ SONUÇLARI  (10.6.2019) 

Kupadan Aklımda Kalanlar

 

Beşiktaş Erkek Takımı

Her bakımdan çok örnek bir takım. Oyuncularının hepsi çok efendi ve sempatik sporcular. Takım ruhu üst düzeyde. Şampiyonluk onlara çok yakışıyor. Başarılarının devamını diliyorum. Masa’nın Kartal’ları.

 

Fenerbahçe Kadın Takımı

Babür’ün liderliğinde çok önemli işler yapıyorlar. Kızlar çok hanımefendi Fenerbahçe formasını çok güzel taşıyorlar. Salona renk katıyorlar. Şampiyonluk onlara çok yakışıyor. Onlar ‘Masa’nın Melek’leri’

 

Fenerbahçe Erkek Takımı

Benim yetiştiğim ve Türkiye şampiyonu olduğum kulüp. Seyrederken içim acıdı. Fenerbahçe’nin olduğu her branşda şampiyonluk dışındaki her derece başarısızlıktır. Fenerbahçe’de oynayan hiç bir sporcu kulüpten büyük değildir. Fenerbahçe Erkek Takımı Mısır’lı ikinci sınıf oyuncuların kaprisleri yüzünden takım maçlarında 5. oldu. Benim önerim Mısır’lı oyunculara hizmetlerinden dolayı teşekkür edip yollar ayrılmalıdır. Fenerbahçe’nin para problemini biliyorum. Transfer yapamıyorlar ise genç takımla sahaya çıkabilirler. Transfer yapabiliyorlar ise öncelikle Türk yetenekler ile çok rahat şampiyonluğa oynayan bir takım yapabilirler.Avrupa da derece yapabilecek bir takım kurabiliyorlar ise kaliteli yabancılar alınmalıdır. Masa’nın Efe’lerinden bir an önce eski şampiyonluk günlerine dönmelerini bekliyorum.

 

Yorumunuz ?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarıya çık