Beğenilenler

Anılar………Aydemir Cengiz

Sevgili Cem, masa tenisi hayatımda tabiki çok fazla anılarım var ama unutamadığım birkaç tanesini seninle paylaşmak istedim.

Atina ya Avrupa şampiyonasına gittik(Ben-Vasil-Haldun-Tuğrul Akas Antrenör Jenö UJLAKY) Orada süper maçlar çıkartıyoruz. Ben ve Vasil çok fomdayız. İlk sekize girmek için Yugoslavya ile oynuyoruz. Yugoslavya turnuvanın favorisi, maça çok iyi başladık diğer takımlar Yugoslavya yeniliyor diye bizim maçı seyrediyorlar.

Maç dört dört son maça ben çıktım alan galip setler bir bir, son set ben 17 , 13 öndeyim, solak bir oyuncu ile oynuyorum. Rakip burda inanılmaz risklere girdi ve her salladığı tuttu, bir keresinde beckhand ini masaya sürterek biraz yırttı, nerdeyse bana hiç bir fırsat vermedi. Ben halbuki o skora kadar nasıl geldiysem yine öyle devam ediyorum ama olmadı ve maçı ben 21-19 kaybettim.

Bu maçta Vasil 2 ben 2 maç aldım. Haldun hiç maç alamadı. Ama kabak 17-13 ten maçı verdiğim için benim başıma patladı. Bu maçın başka bir özelliğide benim yediğime Vasil in yenilmesi, onun yendiğine benim yenilmem oldu.

Nitekim Yugoslavya bizden sonra final oynadı. Benim son maçta yenildiğim sprcuda çiftlerde 1., Teklerde Avrupa 2. oldu. Dediğim gibi kabak benim başıma patladı ve rahmetli fed. başkanımız Danyal abi yıllarca bu maçı antrenör kurslarında benim maçımı örnek olarak anlatmıştır.

Büyükler Türkiye Şampiyonası 1. Aydemir Cengiz 2. Osman Vardar 3. Alpaslan Tengirşek

Bir başka anımda 1971-1972 sezonunda büyüklerde tek erkek Türkiye Şampiyonu oldum ve maçtan sonra herkes soyunma odasına gelip beni tebrik ediyor. Remzi abide (SARIOGLU) geldi tebrik ederken dediki ;Bundan sonra işin çok zor olacak, çünkü herkes seni yenmeye çalışacak, o yüzden yükün ağır olacak, sen bunu koruman için daha çok çalışman lazım dedi.

İşte sevgili Remzi abini bu sözlerini hiçbir zaman unutmadım. Bu vesileyle kendisinede selam ve sevgilerimi iletiyorum. Tabi daha çok anılarımız var ama şimdilik bu kadar diyelim. Tüm masa tenisi camiamıza sevgi ve selamlarımı gönderiyorum.

Remzi Sarıoğlu

 

Sevgili Aydemir

Bu güzel anını bizim ile paylaştığın için sana çok teşekkür ediyorum

Ayrıca ilk günden bugüne kadar Lord Medya’ya verdiğin

destek için de şükranlarımı bildiriyorum.

Senin ile aynı platformda olmak bana gurur veriyor.

Sevgi ve Saygılarımla

Gsm: 0 533 369 17 82

cem.avunduk@gmail.com

Yorumunuz ?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Discussion

  1. Avatar Remzi

    Aydemir yorumların için sana teşekkür ediyorum. Hakikaten çok güzel anılarımız var. Paylaştıkca hatırlayacağız. Selamlar ve sevgiler

Yukarıya çık