Beğenilenler

Anılar……….. Fadıl Olguner……..

1973 -Ankara…Üniversite eğitimim için ilk kez Ankara’ya geliyorum.Yıllarca Kıbrıs’ta kahve köşelerinde oynadığımız masa tenisini bundan sonra çok daha iyi ortamlarda oynama sevinci ve ümidi var içimde.

Ama sevincim kısa sürede hayal kırıklığına dönüyor.Bazı Üniversiteler dışında o yıllarda gidilebilecek yer bulamıyorum.

Kıbrıslı hemşehrim ,masa tenisi sevdalısı rahmetli Mehmet Abdullah ile karşılaşmam benim için bir şans oluyor.O dönem masa tenisi camiasının sevip saydığı Mehmet amca ile Ulus’ta Tenis kortlarının olduğu yerde derme çatma bir kulübe içindeki iki oda ve içine yerleştirilmiş iki masada boş vakitlerde oynamaya başlıyoruz.Orada çok güzel insanlarla …bazıları ile halen devam eden dostluklar kuruyorum.Can Pamukçu,Harun Sevinç,Şenel Altun,Serdar,Hüseyin,Mustafa,Bülent Öz,Turan amca ve oğlu Tuğrul,Fehmi Yavuzer ve diğerleri ile orda ,bazıları ile turnuvalarda tanışıyorum.

Şu anda ismini anımsamadığım arkadaşlar kusura bakmasın.Mustafa isimli arkadaşın gayreti ile Şekerspor takımında ligde oynamaya başlıyorum.Şeker spor takımı uluslararası bir takım gibi…Mustafa Türk..ben Kıbrıslı Türk ve 3.oyuncumuz bir Alman Mr.Mulfret. O yıllar ..o günler çok güzel günler.Hepimiz de gençtik,cebimizde bir öğrencide olabilecek para vardı ama gönüllerimiz zengin ve dostluğumuz sağlamdı.

Şimdi yıllar sonra bu arkadaşların bazıları ile veteran turnuvalarında buluşup eski günleri konuşuyoruz.Rahmetli olan Tuğrul,Bülent ve Mehmet amcaya da burdan mekanları cennet olsun diyorum

 

İnsanın hayatında öyle şeyler vardır ki asla unutulmaz.50 yıla yaklaşan masa tenisi hayatımda benim de hiç unutamayacağım bir maç vardır. Yıl 1971…Lefkoşa’da o dönem daha Masa tenisi Federasyonu kurulmadığı için turnuvalar kulüplerde düzenleniyordu.

Gençlik Gücü Kulübünün düzenlediği Şehit Aziz Güner Turnuvasının finalinde o dönem rakiplerimden biri olan Osman Talat ile karşılaştım.Ve o maç anılarımda dün gibi duruyor.Unutamam zaten unutmama da olanak yok Final maçına başladık.O dönem bir set 21 sayı.Osman maça fırtına gibi başladı.Her topa inanılmaz atak yapıyor.

Seti 21-3 alıp 1-0 öne geçti.İkinci sette toparlarım diyerek sete başladım.Ama sonuç hüsran.21-2 kaybediyorum.Sanki o adam gitmiş yerine supermen oynuyor.3.sette yine Osman fırtına gibi.20-8 önde.Masa hakemi bile Osmanın hanesine 21 yazmış maçın bitmesini bekliyor.İşte o anda ne oldu ise oldu 12 sayı üst üste alarak durumu 20-20 yapıverdim.Sanki roller değişmişti.

Ve seti 22-20 alarak durumu 2-1 yaptım.Sonraki setleri de 21-5 ve 21 -6 alarak Şehit Aziz Güner Şildine sahip oldum.Bu ilginç maçı hiçbir zaman unutamam.

Yukarıdaki yazıyı ve resmi bana Fadıl Olguner gönderdi. Lord Medya’ya

göstermiş olduğu ilgi ve alakaya çok teşekkür ederim.

Sevgi ve Saygılarımla

Gsm . 0 533 369 17 82

cem.avunduk@gmail.com

Yorumunuz ?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarıya çık