Beğenilenler

Anılar………Remzi Sarıoğlu……..

Fenerbahçe spor kulübünde masa tenisi sporcusu ve antrenörü olarak çalıştığım zamanlarda Adana’dan Bülent Özülkü adında biri Istanbul üniversitesi kimya bölümünü kazanarak İstanbul’a geçmiş. Bana Adana da masa tenisi oynadığını ve Fenerbahçe kulübünde lisansı olarak oynamak istediği söyledi.

Oyun stiline baktım ve orta karar bir oyuncu olduğunu karar verdim. Sene 1971 yılı Ankara da yapılacak Türkiye büyükler masa tenisi şampiyonasına hazırlanıyoruz. Şampiyonada takım, tek erkek, tek bayan, çift erkek, çift bayan ve karma maçları yapılacak.

Çift erkek maçlarında iyi bir oyuncu ile oynayıp madalya almak istiyorum. Beğendiğim bütün oyuncular eşlerini bulmuşlar. Bülent Özülkü de illaki benimki oynamak için bana baskı yapıyor. Baktım ki kendime iyi bir eş bulamıyorum Bülent’ın baskıları da artmaya başlayınca kıramadım ve kendisi ile çift oynamayı kabul ettim.

Ankara’da gittik. Sıra çift erkek maçlarına geldi. Ilk maçımızı kazandık. Sonrakini de kazandık ve kazanmaya devam ettik. Birde baktık ki final oynuyoruz. Türkiye şampiyonu olarak madalyayı boynumuza taktıklarında ikimizde şaşkındık ve inanmakta hakikaten çok güçlük çektim.

Aklıma geldikçe hala gülüyorum.

 

 

Yorumunuz ?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarıya çık