Beğenilenler

Avrupa ve Balkan Masa Tenisi, Türkiye İmzalı Projelerle Hayat Buldu…Samet Polat

22 Şubat 2021 günü, Türk Masa Tenisi adına tarihi bir gün olarak yerini aldı. Hem Avrupa hem de Balkan Masa Tenisi Federasyonlarının internet ortamında gerçekleştirdiği seminer programlarıyla Masa Tenisi tekrar canlanırken, bu çalışmalara Türkiye ise damgasını vurdu.

Avrupa Masa Tenisi Federasyonu ve Balkan Masa Tenisi Birliği’nin 22 Şubat 2021 tarihinde gerçekleşen webinarçalışmalarında Türkiye Masa Tenisi Federasyonu Dış İlişkiler Sorumlusu Sn. Samet Polat “Proje Direktörü” olarak yer alırken, bu çalışmalardan Avrupa Masa Tenisi Federasyonu Webinarı ise yeni bir rekorun gerçekleştiği organizasyon oldu. Balkan Masa Tenisi Federasyonu adına da ilk kez gerçekleştirilen faaliyet, katılımcılardan tam not aldı. Tam 42 ülkeden 175 katılımcının yer aldığı ETTU webinarında Türkiye’den 13, 9 ülkeden 38 katılımcının yer aldığı BTTU webinarının ilk serisinde ise Türkiye’den 7 ismimiz yer aldı.

Hem Avrupa Masa Tenisi Federasyonu hem de Balkan Masa Tenisi Federasyonu Webinar çalışmalarının Direktörü Sn. Samet Polat ise konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı “Koronavirüs sürecinde Avrupa Masa Tenisi Federasyonuyla etkin bir şekilde gerçekleştirdiğimiz iş birliğini son hızıyla devam ettirirken, ülkemizin Uluslararası anlamda üyesi olduğu Balkan Masa Tenisi ailesine de bir çalışma ile katkı sunmaktayız – ki BTTU çalışmasında M. Babür Üstündağ hocamız da görev alarak, ülkemizi en güzel şekilde temsil edecek.  ETTU bünyesinde görev aldığım 4. , BTTU bünyesinde ise görev aldığım ilk çalışmam olan bu etkinliklerle, çıtayı her seferinde daha yükseğe koymanın haklı gururunu yaşıyoruz. Bu çalışmalarımızda Türkiye’den sporcu ve antrenörlerimizi de ekstra kotalar sağlayarak elimden geldiğince yardımda bulunduğuma inanıyorum.

Avrupa kıtasında tam 42 ülkeden – ki San Marino ve Faroe Adaları’ndan dahi – 175 katılımcımız olması beni çok mutlu etti. Akıcı bir üslupla başlayıp, sürdürdüğümüz bu seminerde, antrenörve sporcu arkadaşlarımızın çok önemli bilgiler edindiğini düşünüyorum. Balkan Webinar serisinin ise 3 hafta ard arda Pazartesi akşamları gerçekleşmesi yönüyle, ETTU Webinarlarından ayrıldığını belirtmek isterim.

Ülkemizi temsilen, çok değerli isimleri bu çalışmaya dahil edebildiğimiz için mutluyuz. Önümüzdeki aylarda da bu çalışmaların planlamalarını yapıyoruz. Çalışmalarımızda bizlere destek olan Spor Bakanımız Sn. Mehmet Kasapoğlu, Spor Genel Müdürlüğümüz ve özellikle Sn. Doç. Dr. Veli Ozan Çakır, Federasyon Başkanımız Sn. Fatih Karaca, babam Soner Polat ve destek olan herkese teşekkürler.”

Samet Polat TMTF Dış İlişkiler.

 

Yorumunuz ?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarıya çık