Beğenilenler

Balkan Şampiyonasından Erkekler Gümüş, Kadınlar Altın Madalya Aldı…Tarihi Bir Başarı……

Büyükler Balkan Şampiyonası Takım müsabakaları sona erdi.

Kadınlar Takım finalinde Son Avrupa Şampiyonu Romanya´yı 3-1 mağlup eden Kadın A Milli takımımız tarihinde ilk defa Balkan Şampiyonluğunu elde etti. Erkekler Takım finalinde ise İtalya´ya 2-0 öne geçtiği maçta 3-2 mağlup olan Erkek A Milli takımımız Balkan ikincisi oldu.

Karadağ´ın başkenti Podgorica´da 11 ülkeden erkeklerde 37, kadınlarda 31 olmak üzere toplam 68 sporcunun katılımı ile başlayan 45. Büyükler Balkan Şampiyonası Takım müsabakalarında Erkek A Milli takımımız ve Kadın A Milli takımımız rakiplerini yenerek adlarını finale yazdırdılar.
Türkiye ve ev sahibi Karadağ´ın yanı sıra, Arnavutluk, Bosna Hersek, Yunanistan, İtalya, Kosova, Kuzey Makedonya, Romanya, Sırbistan ve Slovenya katıldığı

Büyükler Balkan Şampiyonası´nda Erkek A Milli takımımız A Grubunda Romanya´yı 3-1, Bosna Hersek´i 3-0 yenerek grubunu ilk sırada tamamladı. Erkek A Milli takımımız Çeyrek Finalde Yunanistan´ı ve ardından da Yarı Finalde Sırbistan´ı aynı sonuçla 3-1 mağlup ederek finale yükseldi. İbrahim Gündüz, Ziver Gündüz, Zihni Batuhan Şahin ve Talha Yiğenler´den oluşan Millilerimiz finalde bu yıl ilk kez Balkan Şampiyonası´na davet edilen İtalya ile karşılaştı. Maçta 2-0 öne geçen Millilerimiz bu üstünlüğünü koruyamayınca maçtan 3-2 yenik ayrıldı ve Balkan ikincisi oldu.

Kadın A Milli takımımız ise yine A Grubunda İtalya´yı 3-2, Romanya´yı 3-1 yenerek grubu ilk sırada bitirdi ve seri başı olduğu için Çeyrek Finali bye geçerek Yarı Finale yükseldi. Milliler, Yarı Finalde Sırbistan´ı 3-1 yenerek finale adlarını yazdırdılar. Sibel Altınkaya, Ece Haraç, Gülpembe Özkaya ve Özge Yılmaz´dan kurulu Millilerimiz finalde daha önce grup aşamasında 3-1 yendiği Romanya ile karşılaştı. Bu karşılaşmayı da 3-1 kazanan Kadın A Milli takımımız Balkan Şampiyonluğunu elde etti.

BALKAN ŞAMPİYONASI KADINLAR FİNALİ
TÜRKİYE – ROMANYA: 3-1

Sibel Altınkaya – Alina Zaharia: 3-0
Özge Yılmaz – Plaian: 3-0
Ece Haraç – Elena Zaharia: 0-3
Sibel Altınkaya – Plaian: 3-2

Emeği geçen herkesi kutluyorum. Sporcular ellerinden gelen her şeyi yaptılar. Hepsine çok teşekkür ediyorum.
Burada Ece ve Özge için ayrı bir parantez açmak istiyorum. Genç kızlarımız bir ay evvel gençler balkan şampiyonasından da, takımlarda altın madalya almışlardı. O turnuvadan Ece 3 altın, Özge 2 altın 1 gümüş madalya aldı..

 

Bir ay ara ile takımlarda İki Balkan şampiyonluğu. Tarihi Bir Başarı…

 

Sevgi ve Saygılarımla
Gsm: 0 533 369 17 82
cem.avunduk@gmail.com

 

 

Yorumunuz ?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarıya çık