Beğenilenler

Başkan Adayı Samet Polat’ı…..Değerlendiremeyen Camia Şimdi Ne Yapacak?

Seçimlere bir, kaç hafta kala, Masa Tenisi camiası, sporumuza değer katmak, fikir ve projelerle yenilikler getirmek ve ülkemizin Masa Tenisi çıtasını yukarıya taşımak isteyen Samet Polat’ı Başkanlığa taşıyamadı.

%15 aday destek mektubu zorunluluğunu siyasi manevralarla ve önüne çıkarılan engellemelerle tamamlayamayan Polat artık aday değil.

Bildiğiniz üzere Federasyonun ana statüsü gereği destek yazılarının resmi adaylık için talep edilmesi durumu söz konusuydu. Destek yazılarını tamamlayamayan TMTF Başkan adayı Samet Polat 4 Kasım da Ankara’da yapılacak seçimlerde yok. Camia için kayıp mı?

Evet Kayıp. Maalesef nitelikli, kaliteli bir adayı değerlendiremedik. Bu güne kadar ITTF de üstlendiği bütün görevleri başarı ile yürüten Samet Polat ITTF de üst düzey görevler alacağına inanıyorum.

Peki şimdi ne olacak?

Görülen siyaseten imzalara ulaşan sadece iki aday var. Oktay Çimen ve Kerim Koç.

Çok enteresan ki ikisi de ağırlıklı siyasetten aldığı destekle, delegeler üzerinde baskı oluşturarak bu imzaları topladı ve aday oldular.

Net olan birşey var ki camia Samet Polat’ı istiyordu… Herkes Polat’ın vizyonunu ve çalışkanlığını biliyor. Polat ile Türk Masa Tenisinin gelişiceğine, dünyaya açılacağına, başarılı olacağına inanıyordu.

Ancak siyasetin baskısıyla boğulmuş, kendi iradesiyle hareket edemeyen camia her zaman olduğu gibi gücün ve çıkarın yanında oldu, anlayacağınız herkes yine kendi bireysel menfaatinin peşinde…

Yakın arkadaşını aday gösteren sonra da bundan vazgeçen şimdiki TMTF Başkanı Fatih Karaca’da seçimlerde rengini belli etti.

Adaylardan Kerim Koç ile arası olmayan Karaca baktı kendisinin gösterdiği adaydan birşey olmuyor hemen desteğini Oktay Çimen’e çevirdi ve duyumlarımıza göre şimdi TMTF Yönetim Kuruluna eleman verme derdine düşmüş bile…

Oktay Çimen seçimi kaybederse bu samimiyetsizlikten kaybeder. Karaca’nın samimi desteği yok, tüm derdi Yönetim Kuruluna eleman koymak ve YK’da söz sahibi olmaya devam etmek…

Kanaatimce Kerim Koç seçimi kazanırsa Karaca ailesinin Oktay Çimen’e verdiği destekten kazanır. Fatih Karaca TMTF’yi çiftlik yaptı, tek başına aldığı yanlış kararlarla Yönetim Kurulunla dahi ters düştü. Başkanlık sürecinde sıfır başarı ile Federasyona tarihinin en kötü dönemini yaşattı.

Avrupa’da yokuz, Balkanlarda dahi tarihimizin en kötü sonuçlarını aldık. Alt yapıyı unuttu, yanlış hoca tercihleriyle, başarırız sonuçların mimarı oldu, yıldız sporculara sahip çıkamadı, gelişimlerine katkı veremedi.. Sporcuları, hocaları, kısacası tüm camiayı küstürdü.

Karaca Federasyona tarihinin en kötü dönemlerinden birini yaşattı. 3-5 arkadaşını o turnuvadan bu turnuvaya göndermekten öte bir şey yapmadı…

Kendi Döneminde Dünyaları Gezen Fatih Karaca TMTF’nin En Büyük Gezgini Ünvanını Aldı…

Döneminde TMTF’nin en güçlü sporcu jenerasyonuna sahip olmasına rağmen Fatih Karaca bunu değerlendiremeyen en başarısız Başkan olarak hatırlanacak.

Dün, adaylar Kerim Koç ve Oktay Çimen topladıkları siyasi imzaları Federasyona teslim ettiler. Bugün, 26 Ekim Salı günü öğleden sonra zarflar açılacak ve muhtemelen TMTF seçimlerine iki aday ile gireceğiz.

Bekleyip göreceğiz, bakalım iki adaya mecbur edilen camia 4 Kasım da kimi tercih edecek?

Kaybeden Camia Kimi Seçecek!..

 

Yorumunuz ?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarıya çık