Beğenilenler

Bir Hayat Hikayesi…….Cem Avunduk……

Ben masa tenisine evde ablam Nil Avunduk ile yemek masasında oynayarak başladım.
Babam yemek yiyebilmek için bana bahçeye masa yaptırdı.
Orda Mahir Özbayraç ile oynamaya başladığım sırada Ablamın Fenerbahçe voleybol takımından arkadaşı aynı zamanda Fenerbahçe masa tenisi takımında da oynayan Feyza Güvener beni Fenerbahçe masa tenisi Antrönörü. Remzi Sarıoğlu’na teslim etti.
Bir müddet sonra Mahir de bize katıldı.

Remzi Sarıoğlu’nun gunde 6 saate varan yorucu fakat çok zevkli geçen antrenmanları sayesinde hepimizin oyunu çok ilerledi ve turnuvalarda herkesin dikkatini çekmeye başladık. Tabii bu da benim hevesimi arttırdı.

Remzi Sarıoğlu ayrıldıktan, Cüneyt Haskan antrenörlük yapmaya başladıktan sonra, haftada 7 gün yaptığımız antrenmanlar sonuç verdi. Mahir Özbayraç ve Gülçin Erkman önce gençlerde, sonra büyüklerde Türkiye Şampiyonu oldular ve Milli takıma seçildiler. Ben ve Zülal Erkman da Milli takım kamplarına davet edildik. Diğer takım arkadaşlarım Alp Sutunç, Kemal Erkman, İsmet Turfanda, Ahmet Sözeri ve Filiz Soleau ile birlikte hem gençlerde hem büyüklerde dereceler yapıyorduk.

O dönemde Avrupa yıldızlar şampiyonu olmuş bir oyuncuyu da yenmiştim. Cüneyt abi hem antrenör hemde abilik yapıyor başarılarımızda büyük pay sahibi oluyordu. Özellikle bana kondisyon çalıştırmak için Temmuz ayında güneşin altında benim ile birlikte koşmasını unutamam. Tuğrul Akas ile çift erkeklerde Türkiye şampiyonu olmamızda yaptığı koçluk ile başarılı olmamızda çok büyük paya sahiptir.


Biz bir aile gibiydik . Zülal,Gülçin ve Kemal’in Annesi Nihal hanım hepimizin annesi babası Cüneyt bey de hepimizin babası gibiydi. Ruhları şad olsun.


İdarecimiz Kamil Dinçay tam bir İstanbul beyefendisi idi. Ruhu şad olsun.


Benim milli takım serüvenim daha Ankara stad otelindeki kamplarda başlamadan bitti.
Federasyon başkanı Danyal Çiper çok fırlama olduğum için benim masa tenisine devam etmeyeceğime kanaat getirmiş ve buna yatırım yapılmaz demişti. Ona göre sporcu el pençe divan durmalı.
Danyal Çiper’in bu şekilde bir çok masa teniscinin önünü kestiğini biliyorum.
Macar antrenör Yeno bana masanın altından şut atmamam gerektiğini bunun fizik kurallarına aykırı olduğunu anlatırdı.. Benim de en iyi yaptığım şey masa altından şut atmaktı.


Zaman içinde Tuğrul Akas, Heysem Şaban, Gürcan Karadede gibi isimler Fenerbahçe’ye geldiler.
Biz her zaman ilk 3 ün içinde yer alıyorduk.

Tuğrul Akas benim hayatımda çok önemli bir yere sahip hem dostum çift erkeklerde Türkiye şampiyonu olduğum partnerimdi .

Üniversite yıllarında hem gece  hayatı yaşamaya hemde iş hayatına girince masa tenisini bıraktım.

Yıl 1978

Masa tenisi sayesinde çocukluğum ve gençliğim çok güzel geçti.

Yıl 2018         40 yıl sonra

Savaş Ertufan aradı ve veteranlarda oynamam için Göztepe’deki derneğe götürdü. Salona girdiğim anda büyülendim ve tekrar 60 yaşında günde 3 saat antrenman yapacak duruma geldim.

Masa tenisi bana yaşlılığımda da elini uzattı ben artık o eli bırakmam.

Murat Eriş ile antrenman (Yıl 2019)

5314C818-3C7D-472A-B4AB-9CD8FF17C526

Arif Şedele ile antrenman (Yıl 2019)

AC73466C-42C2-40A2-87DD-2C9754A39705

 

2019 yılından bu güne kadar internet ortamında yayınladığım Lord Medya dergisine göstermiş olduğunuz ilgiye teşekkür ederim.

BeachPong festivali için çalışmalarım devam ediyor.(Plajda Ping Pong) Bu yıl yapılacak olan festivali corona nedeni ile ileri bir tarihe erteledim.

Türk Masa Tenisi Tarihinin Yaşayan Efsanesi Vasil Aleksandiridis’in tanıtıldığı Vasil belgeseli için çalışmalara başlayacağız. Gelişmelerden herkesi haberdar edeceğim.

Sevgi & Saygılarımla

Aydemir Cengiz : Sevgili kardeşim bugüne kadar masa tenisine verdiğin değerli katkılar için sonsuz teşekkürler. Seni bundan sonra Veteran müsabakalarında da görmek isteriz. Selam ve sevgilerimle sağlıklı ve bol masa tenisli günler dilerim.

 

Feyza Özarca : Sevgili Cem’cim yapmış olduğun bu çalışmanı ve emeğini tebrik ediyorum. Gerçekten çok başarılı bir iş gerçekleştirdin.

 

Savaş Erturfan : Sevgili Cem Avunduk renk katıyorsun hayatımıza 💕👏🏓😊 teşekkürler:) Danyal Çiper masa tenisine çok hizmet etti. Rahmetli tam bir insan sarrafıydı🤣🤣🤣

 

Türk Konfüçyüz : KARŞIMA
CEM
çıkınca
E Y V A H
dedim.
Kısaca benim
A D A M I M
Masa TENİSİ
Camiası için
ÇOK RENK
Sevgiyle anılır hep
Harun SEVİNÇ

 

Davit Kumru : Sevgili Cem Arkadaşım . Dotluğumuz M.Ö dayanıyor.
Verdiğin emek ve uğraşlar 🏓 masa tenisine canlılık getiriyor . Çok daha farklı yeniliklerle geleceğine de eminim . Emeklerine sağlık . Sevgiler 👏👏👏🏓🧿🧿💛

 

Ertan Hüner : Masa tenisi ne renk kattın cem abi, müdavim olduk sayfalarına 👏🏻👏🏻
Heysem Şaban : Cem canım kardeşim.Emeğine yüreğine sağlık.Seninle dost olmanın ve aynı takımda oynamanın mutluluğunu yaşadım.Kimsenin yapamadığı,bulaşmak istemediği şeyleri yaptın.Beni hergün ağlatıyorsun.Eskiler gözümün önüne geliyor.Destek bile almadan geçmiş tarihimizi önümüze seriyorsun.Seni yeterince desteklemediğimizi düşünüyorum.İnşallah bundan sonra👏👏👏🙏🙏🙏

 

Kemal Erkman : Kaç sene mi bir asır 1974 ten bu güne kadar hep beyefendi hep dost hep arkadaş iyiki varsın Cem

 

Necmi Şahin : Cem kardeşim sana ‘ne kadar teşekkür etsek azdır sayende çok güzel eski anıları okuyoruz ve eskileri tekrar yaşıyoruz emeklerine sağlık tekrar teşekkürler sevgiler selamlar

 

Mustafa Kapankaya : Emeginize sağlık.Çok faydalı oluyor çalışmalarınız.
Ahmet Başol Haraç : Tebrikler. Zevkle okudum, fotoğraflarda harika. İyi ki varsınız Cem Avunduk. 🏓 Sayenizde çok güzel bilgilere sahip oluyoruz, branşımıza emek vermiş büyüklerimizi tanıdık. Güncel bilgileride paylaşımlarınızdan takip ediyoruz. Hayatınızın her döneminde Masa Tenisi var, bu güzel ve başarılı kariyer herkese nasip olmaz. 👏 Sizi tanıdığıma çok memnunum. 🥰 Camia olarak ne kadar teşekkür etsek az. 🙏 Sağlıklı uzun ömürler dilerim.

Yorumunuz ?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarıya çık