Beğenilenler

Bupiliç ….. Büyük Başarısından Sonra…… Anıtkabir’i Ziyaret Etti…….

Bupiliç Masa Tenisi takımı,  Aydın’ın Didim ilçesinde yapılan 2019-2020 Gençler Ferdi ve Takım Türkiye Şampiyonası’nda Genç Kızlarda tüm rakiplerini yenerek  Türkiye Şampiyonu oldu.

Yağmur Şevval Karaca, Zeynep Karaca, Feyza Demir ve Cemre Hasırcı’dan oluşan Bupiliç Masa Tenisi Kız Takımı , çeyrek finalde Bursa Büyükşehir Belediyespor’u,  yarı finalde ise İstanbul Büyükşehir Belediyespor’u 3-1’lik skorlarla yendi.

Final maçında Kayseri Kocasinan Belediyesi’ni 3-0 mağlup eden Bupiliç , Türkiye Şampiyonluğa ulaştı.

Antrenör Mustafa Yaman ve sporcular,  bir çok güçlü takımı geride bırakıp,  şampiyonluk kupasını Balıkesir’e getirmenin gururunu yaşadı.

Genç Kızlar’da sıralama şu şekilde oluştu:
1-Bupiliç Spor, 2-Kocasinan Belediyesi, 3-Çorum Gençlik, 4-İstanbul Büyüşehir, 5-Bursa Büyükşehir, 6-1955 Batman Belediyesi, 7-Hatay ASP, 8-Seramik Spor, 9-İzmir Büyükşehir, 10-Özel İdare Yol Spor, 11-Kocasinan Belediyesi, 12-Ispartes, 13-İstanbul Büyükşehir (B), 14-Masa-Der, 15-Öz Van Gençlik, 16-Özel İdare Yol Spor (B)

Bilindiği gibi Bupiliç Entegre Gıda Sanayi Ticaret Anonim Şirketi, Balıkesir’in ekonomik hayatında önemli yere sahip Karahallılar ve Kula grupları tarafından 2003 yılında satın alınmıştı. (balikesir24saat.com)

Balıkesir 70 li yıllarda hem kadınlarda hem erkeklerde Türkiye’de çok başarılı oyuncular yetiştirdi. Seda. Demet, Gamze kadınlarda, Şeref, Nuri, Levent, Semih erkeklerde büyük başarılar elde ettiler. 

Bupiliç uzun yıllardır Balıkesirde masa tenisin alt yapısına  büyük yatırımlar yaptı ve kendi yetiştirdiği oyuncular ile 70 li yıllardaki başarıları yakalamaya başladı.

Bupiliç’in sahibi Fuat Kula’yı çok uzun yıllardır tanıyorum. Büyük bir sabır, özveri ve doğru yapılanma ile şampiyonluğa uzandılar. Çok sağlam bir alt yapı kurdular, bu şampiyonlukların devamı gelecektir.

Mustafa Yaman’ın antrenörlüğünde daha büyük başarılar elde edeceğine inanıyorum.

Şampiyonluktan sonra Anıtkabir’i ziyaret etmelerini çok değerli buluyorum.

Yolunuz Açık Olsun…….Bupiliç Masa Tenisi Kulübü…….

Sevgi ve Saygılarımla

Cem Avunduk

Gsm: (0) 533 369 17 82

cem.avunduk@gmail.com

Yorumunuz ?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarıya çık