Beğenilenler

Çiltar Adana Masa Tenisi İhtisas Kulübü 35. Yılında

ÇİLTAR Adana Masa Tenisi İhtisas Kulübü 1987 yılında kurulmuştur.

Kulüp bünyesinde sadece masa tenisi branşı bulunmaktadır. ÇİLTAR takımı özellikle 2003 yılında Türkiye 1. Liginden süper lige yükselerek üç kez Süper Lig Şampiyonluğunu, 2 kez de Türkiye Kupasını kazanmıştır. ÇİLTAR ADANA MTİ Kulüp Başkanı Dr. Ali TÜREMİŞ aynı anda takımlarımızın finansmanını sağlayan ÇİLTAR Tarım İşl. Ltd. Şti. ortaklarındandır.

ÇİLTAR Kulübü, Çukurova Üniversitesi masa tenisi takımı ile birlikte hareket etmiş ve özellikle son iki yıldır ÇÜSK masa tenisi takımlarının tüm masraflarını da karşılamaktadır.

Çukurova Üniversitesi Spor Kulübü Masa Tenisi Kadın takımı olarak 2003, Erkek takımı ise 2014 yılından bu yana Türkiye Masa Tenisi Süper Lig’inde mücadele etmektedir.

Kadın takımımız 2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2009 yıllarında  Türkiye Süper Lig Şampiyonu ve 2016-2017 sezonunda da Erkek takımımız  Spor Toto Süper Lig Şampiyonu olmuştur. Bu başarılara ulaşırken transfer ettiğimiz oyuncular altyapı çalışmalarına da katılarak yeni nesil genç oyuncularımızın yetişmesine büyük katkı sağlamıştır.  Alt yapıdan yetişmiş sporcularımız tüm kategorilerde milli takımlarda yer almış ve halen A Milli takımda oynamaktadırlar. Kadınlar da ve erkekler de transfer ettiğimiz ve kendi alt yapımızdan yetişen sporcularla Türkiye Masa Tenisi Süper Lig’inde 4 takım, 2 . Ligde bir takımla mücadelemizi sürdürmekteyiz.

ADANA masa tenisi ailesi olarak amacımız uzun bir emek sonrası oluşturulan bu genç neslin önünü açmak, sporcularımızın Ulusal takımlarda oynamalarını ve Olimpiyatlara katılımlarını sağlamaktır. Bünyemizde yetişen sporcularımız yurt dışında ve yurt içinde farklı takımlarda oynamaktadır.

Adana masa tenisi takımlarımız Ulusal arenada tüm yaş gruplarında, bayan ve erkeklerde şampiyon olma başarısını göstermiştir.

2021-2022 Sezonunda ilk yarısı tamamlanan Türkiye Süper Ligini, Adana’yı temsil eden, Erkek takımlarımızdan ÇİLTAR 2. Sırada tamamlamıştır, takımımız 3 kez Olimpiyatlara katılan Afrika şampiyonu Ahmed SALEH’i, eski milli sporcularımızdan Saim POLATKAN gibi isimleri barındırmaktadır. ÇİLTAR Kadın takımımız ise, Ligi 6. Sırada tamamlayarak Play-Of  müsabakalarına kalma başarısı göstermiştir. ÇÜSK erkek ve kadın takımlarımız ise Klasman grubunda, Süper Lig de kalma mücadelesi verecektir.

ÇİLTAR ADANA MTİ

Çiltar Adana MTİ yı bu başarılarından dolayı kutluyorum.

Masa Tenisine daha uzun seneler üst düzeyde hizmet

edeceklerine ve kulüp bünyesinden yetişen gençlerin

Türk milli takımlarında yer almaya devam edeceklerine inanıyorum.

         

 

Yorumunuz ?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarıya çık