Beğenilenler

Corona’yı Nasıl Yendim……Selva Arlanç…..

Bir Cumartesi günü hafif ateş ve boğaz kaşıntım başladı..Pazartesi sabahı pcr testi yaptırdım ve pozitif olduğumu öğrendim. Aynı akşam sağlık bakanlığından aradılar ve eve ilaç gönderdiler ve karantinaya girdim.
Araştırma yapıp hasta olanlarla ve doktorla konuştum ve verdikleri ilaç ile birlikte kan sulandırıcı almamız gerektiğini ve bol su içmek gerektiğini öğrendim, çünkü bu hastalık kanda pıhtılaşma yapıyormuş..
Pandemi başladığından beri zaten C vitamini, D vitamini, B vitamini ve Magnezyum-Calsiyum-Çinko vitamini içiyordum..
Bugünlerde C vitamini alımını günde 1000 mg.dan 2000 mg.a çıkardım..
Hafif ateş ( 37.5-38), başağrısı, dayak yemiş gibi bir vücut ağrısı ile 5 günlük ilaç tedavimi devam ettirdim.. tat ve koku kaybım da oldu..
6. gün kendimi daha iyi hissediyordum..
7. gün daha iyiyim ateşim de yok gibi..
9. gün kokuları almaya başladım…
10. gün karantinam bitti ve test yaptırdım sonuç negatif çok şükür…
Bu 10 gün zarfında Kaymakamlıktan hep arayıp bir ihtiyacımız olup olmadığını sordular..Aile hekimim 2 günde bir aradı sağlığımı sordu…scooter’lı polise camdan eller salladık…
Yüzyılın bu hastalığını yaşamış biri olarak tek tavsiyem bol C vitamini için..öyle mandalina yiyorum,portakal yiyorumla olmaz..bu ara vitamin takviyesi çok önemli..
ve lütfen maske ve sosyal mesafe…
Tüm arkadaşlarıma sağlıklı günler diliyorum.
Selva benim Orta ve Lise den Özel Kalamış Lisesinden sınıf arkadaşım,  sınıfta gerçekten çok sevilen arkadaşımızdı. Liseden yıllar sonra sınıf arkadaşlarımız onun organizasyonu sayesinde bir araya gelmiştik, o günden beri zaman zaman görüşüyoruz. Selva’nın Corona’yı nasıl yendiğini Facebook sayfasından anlattığı yazı beni çok etkiledi, bugüne kadar bu konuda yazılmış en güzel yazı. Sizin ile paylaşmak istedim. Eksilmeden sağlıklı günlerde görüşebilmek umuduyla.

Yorumunuz ?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarıya çık