Beğenilenler

Dünya Veteran Şampiyonası

Birleşik Amerika´da düzenlenen Dünya Veteran Şampiyonasında ülkemizi temsil eden sporculardan kendi kategorilerinde Saim Polatkan ve Murat Eriş ikilisi Çift Erkeklerde, Işık Ertufan ve Hatice Güner ikilisi ise Çift Bayanlarda Dünya 3.lüğünü elde ettiler.

40 yaş üst Çift Erkeklerde Saim Polatkan/Murat Eriş ikilisi Ana Tablo ilk turunu bye geçtikten sonra 2.turda, Bovians/Sprenger (Alm), 3.turda da Dobrowolski (Pol)/Gacki (ABD) aynı sonuçla 3-0 yendi. Son 16 turunda Alman Holzer/Hummel çiftini 3-2 yenen Saim Polatkan/Murat Eriş ikilisi çeyrek finalde Birleşik Amerikalı Gao Yanjun/Shao Yu çiftini 3-1 mağlup etti.  Yarı finalde Slovak Keinath ve Çek Graf çiftine 3-2 yenilen Saim Polatkan/Murat Eriş ikilisi Dünya Veteran Şampiyonasında Dünya 3.lüğünü elde etti.

50 yaş üstü Çift Bayanlarda Işık Ertufan/Hatice Güner ikilisi Ana Tablo ilk turunu bye geçtikten sonra 2.turda Vietnamlı Bui Thi/Nguyen çiftini 3-0, son 16 turunda Japon Matsushima/Takahashi çiftini 3-1, çeyrek finalde ise Tayvanlı Chao Su Ching/Wang Li Hui çifitni 3-1 mağlup etti. Yarı finalde Japon Akemi Koie/Riko Suzuki çiftine 3-2 yenilen Işık Ertufan/Hatice Güner ikilisi Dünya Veteran Şampiyonasında Dünya 3.lüğünü elde etti.

Yorumunuz ?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarıya çık