Beğenilenler

Erkek Milli Takımımız……Balkan Şampiyonu..

Bulgaristan´ın Albena kentinde devam eden 46. Büyükler Masa Tenisi Balkan Şampiyonası´nda erkekler takım finalinde Romanya´yı 3-1 mağlup eden Erkek A Milli takımımız Balkan Şampiyonu oldu.
İbrahim Gündüz, Ziver Gündüz, Batuhan Ulucak, Afşin Gül, Zihni Batuhan Şahin´den oluşan Erkek A Milli takımımız grup maçlarında Bosna Hersek ve Sırbistan´ı aynı sonuçla 3-1, Arnavutluk´u 3-0 yendi. Çeyrek fianli bye geçen Millilerimiz, yarı finalde İtalya´yı 3-0 yenerek finale yükseldi.
Final karşılaşmasında ilk oyunda İbrahim Gündüz, Cristian Chirita´yı 11-5, 11-6 ve 14-12´lük setlerle 3-0 yendi. İkinci oyunda Batuhan Ulucak, Alin Spelbus´a 9-11, 6-11, 11-6 ve 9-11´lik setlerden sonra 3-1 mağlup olunca setlerde 1-1´lik eşitlik geldi. Üçüncü oyunda Ziver Gündüz, Alexandru Manole´yi 11-9, 6-11, 11-9, 0-11, 11-9´luk setlerle 3-2 yenerek Türkiye´yi yeniden öne geçirdi. Dördüncü oyunda, İbrahim Gündüz, Alin Spelbus´u 11-4, 15-13 ve 12-10´luk setlerle mağlup etti. Setlerde 3-1 üstünlük kuran Millilerimiz Balkan Şampiyonluğunu kazandı.
Sibel Altınkaya, Zeynep Karaca, Gülpembe Özkaya, Simay Kulakçeken ve Merve Nur Öztürk´den oluşan Kadın A Milli takımımız ise Bosna Hersek ve Arnavutluk´u aynı sonuçla 3-0 yenerken, Bulgaristan´a 3-1, Romanya´ya ise 3-0 yenilerek Balkan üçüncüsü oldu.
Şampiyonaya Türkiye ile birlikte; Arnavutluk, Bosna-Hersek, Sırbistan, Romanya, İtalya ve ev sahibi Bulgaristan katılıyor. COVID nedeniyle Bulgaristan´a giriş için özel gereksinimleri tamamlayamayan Kuzey Makedonya, Moldova, Slovenya, Karadağ, Kosova ve Yunanistan, Şampiyonada yer alamayacak. Balkan Şampiyonası geçen sene COVİD nedeniyle iptal edilmişti.
46. Balkan Şampiyonası, tekler ve çiftler karşılaşmalarının oynanmasının ardından 19Eylül Pazar günü sona erecek.
TMTF Sitesinden Alınmıştır.

Yorumunuz ?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarıya çık