Beğenilenler

Ertan Hüner……. Beyoğluspor’u ve Süper Lig Ankara Etabını Değerlendirdi.

27 /28 Mart 2021 tarihleri arasında Ankara’da yapılan Türkiye masa tenisi süper ligi karşılaşmaları çok güzel maçlarla başladı.

Beyoğluspor olarak maçlara gitmeden evvel takım arasında yaptığımız konuşmada bu turnuvada dörtte dört yapabileceğimizi hissettiğimi belirttim arkadaşlarıma.

Çıktığımız ilk karşılaşmada İstanbul Büyükşehir Belediyesi takımına şanssız bir şekilde 3-2 kaybettik ve daha sonra yaptığımız Sarkuysan maçını 3-1, ASAT maçını 3-0 ve Beşiktaş maçını 3-1 kazandık.

Takımımıza büyük güç katan İran şampiyonu Arman Hajiei ile Oğulcan Karademir, Sadettin Gencer ve ben Ertan Hüner çok güçlü bir takım olduk ve galibiyetlerimizin tesadüf olmadığı skorlarla da ortaya koyduk .

Bunun dışında çok zorlu maçlar oldu oyuncu bazında da çok enteresan sonuçlar gördük, Sarkuysan ın İBB yi yenmesi turnuva nın önemli sonuçlarından bir tanesi oldu bunun yanında covid ten dolayı maçları ertelenen TED kulübü ilk sekiz e girmek için resmen her maçında savaşıyor ve çok zevkli maçlar ortaya çıkıyor.

Aynı şekilde Yalova lı gençlerde çok iyi maçlar ortaya koydular. ilk üç etap sonunda ligin iyi takımlarından Fenerbahçe ve KBS namağlup olarak devam ediyorlar ama bu lig de maçların her türlü sonuca açık olduğunu hep beraber görüceğiz.

Organizasyon bence çok iyiydi, Federasyonumuzu ve Ankaralı hakemlerimizi kutluyorum.

Ertan Hüner

Masa tenisi camiası genel olarak kaliteli ve eğitimli sporculardan oluşuyor, bu yıllardır böyledir. Sevgili Ertan bu sporcularımızdan biridir. Masa tenisine sporculuğunun yanında yöneticiliği ile de yıllarca hizmet edeceğine inanıyorum.

Yukardaki yazıyı Ertan benim isteğim üzerine gönderdi. Her şeyİ çok güzel özetlemiş, teşekkür ederim. Beyoğlusporun bu galibiyetleri bize 70 li yılların Efsane Beyoğluspor’u hatırlatıyor.

 

Efsane Beyoğluspor’un eski oyuncuları Vasil Aleksandiridis, Fanis Aleksandiridis, Panciris ve Davit Kumru kulübü ayakta tutabilmek ve yeni oyuncular yetiştirebilmek için çok büyük bir fedakarlık ile çalışıyorlar. Bunun dünyada bir örneği var mıdır bilmiyorum.

Beyoğluspor bir Ekoldür…..Beyoğluspor Türk Masa Tenisi İçin Bir Şanstır…

Yorumunuz ?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Discussion

  1. Avatar Ender

    Cem beni hatirlarsin Izmirli Ender ben Karsiyakali Ege univirsitesi sonra dokuz eylul universitesi 1983 te universitelerde sampiyon olduk Hakan ben bulut ve guven hoca sende oradaydin yanlis hatilamiyorsam Bora ben Adem Yuksel beraber oynardik Vasil is the legend of Turkish table tennis ben yenildigini hic gormedigim gibi 5-6 sayidan fazla alanda yoktu ondan sadece bazi yakin arkadaslarina verirdi biraz fazla sayi Cem

    1. Avatar yonetim

      Sevgili Ender elbette seni hatırlıyorum.Vasil sadece Masa Tenisi Değildir. Masa Tenisinden Fazlasıdır. Türk Masa Tenisi Tarihinin Yaşayan Efsanesidir.Belgeselini yapmaya çalışıyorum. Sevgiler

Yukarıya çık