Beğenilenler

Eski Dünya 2 Numarası ……Tamara Boros…….ETTU Web Camp’a Misafir Oldu……..

Eski Dünya 2 Numarası Tamara Boros, ETTU Web Camp’a misafir oldu 11 – 23 Mayıs 2020 tarihlerinde yapılan ve Proje Liderliğini Samet Polat’ın yürüttüğü ETTU Web Camp çalışmasında, Milli Antrenörlerimizden Babür Üstündağ’ın 20 Mayıs tarihindeki çalışmasına Avrupa’nın efsanesi isimlerinden biri misafir oldu.

Dünya Şampiyonaları’nda ferdi Bayanlar kategorisinin son madalya kazanan Avrupalısı, eski Dünya 2 numarası, 12 Avrupa Şampiyonası ve 4 Akdeniz Oyunları madalya sahibi Tamara Boros, Babür hocanın yayınına konuk oldu.

Yayına öncelikle bu güzel proje ve davet için teşekkür ederek başlayan Tamara, karantina günlerinde kısa bir süre evde kaldıktan sonra, özel devlet izni ve çok sıkı önlemler ile antrenmanlara başladıklarını belirtti.

Eskiden Schlager Akademisi’nde çalışan Tamara, şu anda Alman U-23 milli takım antrenörü ve As takımda antrenman partnerliği yaptığını belirtti.

Genç sporculara da tavsiyelerde bulunan yıldız isim, genç yeteneklere ise “Kaç kez düşerseniz düşün, tekrar ayağa kalkın. Çalışmayı asla bırakmayın ve fizik gücünüzü mutlaka arttırın. İyi sonuçlar birden veya hemen gelmez, ama kendinizi her zaman fit tutun, doğru zaman gelecektir.” dedi.

Son olarak ta 2003 Dünya Şampiyonası’nda madalya aldığı anı söyledi, kariyerinde bir çok iyi ve kötü anısının olduğunu ama bunun ayrı bir yeri olduğunu söyledi. Ayrıca, başta Proje Lideri Samet Polat ve ETTU Gelişim Direktörü Neven Cegnar’a olmak üzere, projede emeği olan herkese çok teşekkür etti ve bu çalışmanın çok önemli, çok başarılı bir proje olduğunu belirtti.

Proje Lideri Samet Polat ise “Dünya ve Avrupa çapında bir işe imza attığım için mutluyum.

Türkiye’nin prestijine artı bir değer katıyoruz ve çalışmamıza her geçen gün Avrupa’dan gelen destek artıyor. Böyle değerli isimleri yayınlarımızda ağırlamaktan bir Türk olarak onur ve gurur duyuyorum.

Ayrıca, karantina günlerinde küçük sporculara çok önemli bir destek sağlıyoruz, gözlerindeki mutluluğu görmek paha biçilemez.” dedi. Babür hoca ise düşüncelerini şöyle aktardı: “Ettu Web Camp projesinde bugün 2. grup ile yapılan Masa Tenisi’nde Genel ve Özel Kuvvet oturumuna Tamara Boros katıldı.Temsil ettiklerim ve kendi adıma onur duydum.

Kendisi çok önemli bir rol model, çok sayıda önemli başarı elde etmiş, yaşayan bir efsane. Sporculara ve bizlere verdiği genel ve masa tenisine özgü tavsiyeler için minnettarız. Emeği geçen Neven CEGNAR ve proje Liderimiz Samet Polat a çok teşekkür ediyorum.”

Sevgi & Saygılarımla

Yorumunuz ?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarıya çık