Beğenilenler

Eskişehir’in Onuru , Türkiye’nin Gururu……. Kadriye Poyrazoğlu……..

1960 yılı Eskişehir doğumluyum.İlk ve orta okulu Mehmetçik İlkokulu’nda okudum.Liseye Bahçelievler lisesinde devam ettim.
1981 yılında Devlet Su İşlerinde daktilograf memuru olarak görev yapmaya başladım. Masa tenisine ortaokul zamanlarında Uluslararası Milli Hakem olan ablam Sabriye Poyrazoğlu’nun teşvik etmesiyle başladım.
Tabiki beden eğitimi öğretmenimiz olan Ahmet Sevimli’nin katkılarını da unutmamak gerekir.Ahmet öğretmenimiz bu alanda benimle beraber bir çok başarılı sporcuyu Eskişehir’e kazandırmıştır.
Dsi Bentspor takımında sporculuk kariyerimde yavaş yavaş ilerlemeye başladım.Masa tenisindeki küçük başarılarımdan sonra asıl atak noktam 1977 yılında “Milli Sporcu” ünvanını almam oldu.Milli sporcu olarak ilk maçımı Yugoslavya’da yaptım ve güzel bir skorla ülkeme döndüm.
Sporculuk kariyerimin yanı sıra evlilik hayatımda 3 çocuğum oldu bu bana asla engel olmadı ve spor hayatımda başarılarımın üstüne hep yenisini ekledim.İngiltere,Almanya,Belçika,Norveç,Rusya,Mısır ve daha bir çok ülkede Türkiye’yi temsil ettim.1979 yılında “Yılın Sporcusu” seçildim.Uluslararası Masatenisi alanında 1.lik ,Balkan Şampiyonasında Balkan 3.lüğü ,Akdeniz Oyunlarında 2.lik elde ettim ve 35 yıl boyunca şampiyonluğu elden bırakmadım.
Türkiye’de çeşitli kulüplerde masa tenisine devam ettim.Süper lig müsabakalarında Oktay Çimen, Vasilis Alexandris ,Kadriye Poyrazoğlu üçlüsü olarak birçok başarılara imza attık. Şuan 59 yaşındayım ve masa tenisine devam etmekteyim.İmkanım olsa başarılarımın üstüne daha bir çok başarı eklerim.Masa tenisi benim için tutku bir nevi aşk.Ve bu güzel sporu herkesin tatmasını umut ediyorum.

Yorumunuz ?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Discussion

 1. Avatar Harun SEVİNÇ

  Kadriye POYRAZOĞLU
  SAF
  TEMİZ
  KİBAR
  SAYGILI
  SEVGİLİ
  DÜRÜST

  Bir Arkadaşımız.

  1980 İSVİÇRE / BERN Şehrinde
  Avrupa Masa TENİSİ Şampiyonasındada
  Beraberdik.

  Kendisini Çok Severiz.

  Sevgiler ve Alkışlar
  KADRİYE ‘ ye Gelsin.
  💐
  Sportif Selamlar
  15 Mart 2019 Cuma

  📱+90(532) 642 66 66
  📱+1 856 676 – 1154
  🇹🇷
  Harun SEVİNÇ

Yukarıya çık