Beğenilenler

”ETTU Web Camp” TMTF Başkan Adayı…..Samet Polat’ın…… Uluslararası Başarısıdır.

Tam 1 yıl önce bugün tamamlanan Avrupa Masa Tenisi Federasyonu projesi “ETTU Web Camp”, şu anda Türkiye Masa Tenisi Federasyonu Başkan Adayı Samet Polat’ın imzasıyla gerçekleşmişti.

Şu anda Avrupa Masa Tenisi Federasyonu’nda Gençlik Komitesi Başkanvekili olan Polat, projesinin yönetim ekibinde Avrupa Masa Tenisi Federasyonu Gelişim Sorumlusu Prof. Neven Cegnar ile görev almıştı.

Antrenör kadrosunda ise 5 ülkeden, 6 milli takım antrenörü yer alırken, ülkemiz adına Babür Üstündağ da görev almıştı.

Ülkemizin genç yeteneklerinden Uğurcan Dursun, Emir Baha Sönmez, Umut Baha Dursun, Hakan Işık ve Feyza Demir de Türkiye’yi temsilen bu projeye katılmışlardı.

​Avrupa çapındaki 15 Yaş Altı Milli Takım sporcuları hedefleyen projede, 2 hafta boyunca, seçilen antrenörlerin online bir platformda sporcularla buluştuğu çalışmada haftada 6 gün, birer saatlik masa dışı antrenmanlar (Gölge antrenmanı, ayak çalışmaları vb.) dışında teorik eğitimler de gerçekleşmişti.

Proje kapsamındaki eğitimlere, ülkemizin Bayan Milli Takımı ve 2019 Avrupa Gençler 2.si olan Ece Haraç & Özge Yılmaz ikilisinin yanı sıra, birçok Olimpiyat – Dünya – Avrupa madalyası sahibi sporcu misafir olmuştu.

Ayrıca, yapılan çalışmalar bulut sistemine kaydedilip, katılımcılarla paylaşılmış ve geri dönüt alınması için düzenlenen anket katılımcılara iletilmişti. Proje bitiminde sertifikalar da sahiplerini bulmuştu.

Söz konusu projeye katılan sporcular ise, 2021 yılının ilk ITTF yaş kategorileri turnuvasında elde ettikleri başarıyla dikkat çekti.

Portekiz’de gerçekleşen WTT Youth Contender müsabakalarında U15 Ferdi Kızlar 2.si Mei Rosu Bianca, U15 Ferdi Kızlar 3.sü Matilde Pinto, U15 Ferdi Erkekler 3.sü Daniel Berzosa, U15 ve U17 Ferdi Erkekler Şampiyonu Iulian Chicirita, U17 Ferdi Kızlar Şampiyonu Anna Hursey, “ETTU Web Camp” projesine katılan 58 sporcu arasındaydı.

Projenin her aşamasında çok büyük emekleri olan Babür Üstündağ’ı ayrıca tebrik ediyorum.

”ETTU Web Camp” TMTF Başkan Adayı…..Samet Polat’ın…… Uluslararası Başarısıdır.

Yorumunuz ?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarıya çık