Beğenilenler

Fenerbahçe Masa Tenisi Takımı Kadınlarda ve Erkeklerde Türkiye Şampiyonu..

Fenerbahçe Masa Tenisi Erkek ve Kadın A Takımları, Adana’da yapılan Türkiye Süper Ligi 6.ve son etap maçlarının ardından şampiyonluğa ulaştı.

Türkiye Masa Tenisi Federasyonu tarafından düzenlenen ikinci yarının Adana etabındaki maçlar Çukurova Üniversitesi Lütfullah Aksungur Spor Salonu´nda oynandı. Yönetim Kurulu Üyemiz İlker Dinçay da sporcularımızı yalnız bırakmadı.

İki gün süren Süper Lig 6. ve son etap müsabakalarında Mesud Farahmand, Mohamed Elbeiali, Ahmed Saleh ve Afşin Gül’le mücadele eden Fenerbahçe Masa Tenisi Erkek Takımı, Antalya Büyükşehir Belediyesi Asat GSK’yı 4-0, Koza Wos Spor’u 4-1 ve Beşiktaş’ı 4-3’le geçerken; Gülpembe Özkaya, Nadezha Bogdanova, Sedanur Kaçar ve Sibel Altınkaya’nın yer aldığı Masa Tenisi Kadın Takımı ise İran Milli Takımı, Kayseri Kocasinan Belediyespor ve Yalova Belediye Gençlik Spor’u 4-2, Tigem Spor’u da 4-0 mağlup etti.

Süper Lig 6. ve son etabı namağlup tamamlayan Masa Tenisi Kadın ve Erkek Takımlarımız, 2018-2019 sezonunu şampiyonlukla noktaladı.

 

Fenerbahçe kadın ve erkek takımlarını şampiyonluklarından dolayı kutluyorum.
Adana’daki maçları canlı seyrettim. Bütün maçları çok güzel oynadılar.
Ben 70 li yıllarda Fenerbahçe’de 10 yaşında oynamaya başladım orada yetiştim ve Fenerbahçe’de Türkiye şampiyonlukları yaşadım.
Benim zamanımda Fenerbahçe’de yetişip Türkiye şampiyonu olan çok arkadaşım var.
Mahir Özbayraç, Phyllis Soleau, Gülçin Erkman, Zülal Erkman, Kemal Erkman, Ahmet Sözeri, Alp Sutunç ve İsmet Turfanda. Remzi Sarıoğlu ve Cüneyt Haskan antrenörlüğünde ve rahmetli Kamil Dinçay şube kaptanımız ile bir çok başarıya imza attık.
Bizden evvelki dönemde Feyza Güvener, Ferda Güvener, Remzi Sarıoğlu bizden sonraki dönemde Gürhan Yaldız gibi yıldızlar yetişti.
Bunları niçin yazdım ? Bu sene şampiyon olan takımlarda kaç tane sporcu Fenerbahçe’de yetişmiş?  Belki bir iki kişi. Bu durum Fenerbahçe’ye hiç yakışmıyor.
Mısır’dan gelen ikinci sınıf oyuncular ile şampiyon olmak bana hiç keyif vermiyor. Eğer yabancı oyuncu getirecekseniz, 1. sınıf oyuncu getirin Avrupa Şampiyonlar Liginde Şampiyonluğa oynayan takım kurun.
Bir an önce alt yapıya önem verin, kendi yetiştirdiğiniz sporcular ile şampiyon olun. Türkiye’de yetişen yıldız ve geçler var. İstikbal vaad edenleri transfer edin. Bunu yaparsanız Masa tenisi milli takımıda yurt dışında çok büyük başarılar elde eder.
Sevgi ve Saygılarımla
Gsm : 0 533 369 17 82
cem.avunduk@gmail.com

Yorumunuz ?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarıya çık