Beğenilenler

Genç Kızlarımızdan Balkan’larda Tarihi Zafer

Kuzey Makedonya´nın başkenti Üsküp´de devam eden 27.Balkan Gençler Şampiyonası´nda Takım maçları tamamlandı.
Genç Bayan Milli takımımız Balkan Şampiyonu olurken, Yıldız Kız ve Yıldız Erkek Milli takımlarımız Balkan ikincisi, Genç Erkek Milli takımımız ise Balkan üçüncüsü oldu.

GENÇ BAYANLAR BALKAN ŞAMPİYONU

Gamze Cotra, Jale Can, Ece Haraç, Özge Yılmaz´dan kurulu Genç Bayan Milli takımımız finalde Romanya´yı 3-1 mağlup ederek Balkan Şampiyonluğunu elde etti. Milliler grup maçlarında Bosna Hersek´i 3-1, Kosova ve Arnavutluk´u aynı sonuçla 3-0 yendi. Genç Bayan Milli takımıımız Balkan Şampiyonluğu kupasını aynı zamanda BTTU Başkanı da olan Federasyon Başkanımız Fatih Karaca´nın elinden aldı.
Türkiye´nin ardından Romanya ikinci, Bosna Hersek üçüncü oldu.

YILDIZ KIZLAR İKİNCİ

Feyza Demir, Yağmur Şevval Karaca, Zeynep Karaca, Asu Ayça Şenyuva´dan kurulu Yıldız Kız Milli takımımız finalde Romanya´ya kaybederek ikinciliği elde ettiler. Milliler grup maçlarında İtalya´yı 3-1, Kosova ve Bulgaristan´ı aynı skorla 3-0 mağlup ettiler. Takım maçları sonunda Romanya birinci, Türkiye ikinci, Bulgaristan üçüncülüğü elde etti.

YILDIZ ERKEKLER İKİNCİLİĞİ ELDE ETTİ

Emir Baha Sönmez, Hakan Işık, Tarık Saim Özbek, Batuhan Gürses´den oluşan Yıldız Erkek Milli takımımız finalde Romanya´ya kaybederek ikinciliği elde ettiler.
Milli takımımız grubunda Karadağ´ı 3-0, İtalya´yı 3-1 yendi. Maçlar sonunda Romanya birinci, Türkiye ikinci, İtalya üçüncü oldu.

GENÇ ERKEKLER BALKAN ÜÇÜNCÜSÜ

Ekin Bahtiyar Toprak, Yücel Ocak, Özgür Yılmaz, Şükrü Can Yılmaz´dan oluşan Genç Erkek Milli takımımız ise Romanya ve Sırbistan´ın ardından üçüncü oldu. Milli takımımız grubunda Bulgaristan´ı 3-1, Kosova´yı 3-0 mağlup etti. Gençler Takım maçları sonrasında Romanya birinci, Sırbistan ikinci, Türkiye üçüncü sırayı aldı.

Genç kızlarımız tarihi bir zafer kazandı. Genç Bayanlarda Takımlarda Finalde Güçlü Romanya’yı Yenerek Balkan Şampiyonu Olduk. Romanya bir ekol, çok güçlüler. Harika bir netice.
Ece Haraç kızımızın güçlü Romanya’ya 2 çekmesi ve sonucunda 3-1’lik lehimize skor camiyayı ayrıca mutlu etti.
Bİze bu mutluluğu yaşatan tüm sporcularımıza ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.
Sevgi ve Saygılarımla
Gsm: 0 533 369 17 82
cem.avunduk@gmail.com

Yorumunuz ?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarıya çık