Beğenilenler

İstanbul’da Sadece Masa Tenisi Maçlarının Yapılacağı Salon İstiyoruz…. Bu Bir Kampanyadır…..

Dün Tozkoparan’ı Islah Projesi adı altında bir yazı yazdım. Yazım çok büyük bir ilgi gördü. Bana ulaşan mail, telefon ve mesajların ortak bir isteği var.

İstanbul’da Sadece Masa Tenisi Maçlarının Yapılacağı Salon İstiyoruz….

Bende aynı düşüncedeyim. Bunun için kampanya başlatalım.

Bu konuda federasyon birinci derecede çalışmalı ve bizlerde kamuoyunda ses getirmeliyiz.

Hepimiz taşın altına elimizi koyalım.

 

Tozkoparan’ı Islah Projesi yazımı okumayanlar için tekrar yazıyorum.

 

Tozkoparan spor salonu İstanbul’da masa tenisi musabakalarının yapıldığı salon.

İki defa maçları seyretmeye gittim. Salon gecekondu gibi.

Maçlar burada oynanmaya devam edecek ise çok küçük bir maliyet ile burası çok  güzel bir masa tenisi salonu haline getirilir.

Tozkoparan’ı Islah Projem
 1. Salonun tribünleri plastik koltuklardan oluşmalıdır. Bu koltukların üzerine reklam alınır. Zıraat Katılım, Spor Toto, İ.B.B gibi. Koltuk maliyeti reklamlardan karşılanabilinir.
 2. Salonun içi uluslararası bayraklarla donatılmalı.
 3. Salonun duvarlarına milli sporcularımızın panoları ve reklam panoları asılmalıdır. Gelmiş geçmiş tüm Türkiye şampiyonlarının ve milli oyuncularımızın panoları asılmalıdır.
 4. Salonun koridorlarına yapılacak panolara bütün federasyon başkanlarının ve yönetim kurullarının resimleri ve bilgileri konmalıdır.
 5. Masa Tenisi ile ilgili yazılmış kitaplar yazarları ile tanıtılmalıdır. Masa Tenisi ile ilgili dergiler ve basın kuruluşları tanıtılmalıdır.
 6. Benim en çok önem verdiğim yer şeref kürsüsü. Kırmızı halı üzerinden geçerek gidilmeli ve prinç ayaklar üzerine kadife kordonlar ile birbirine bağlı yolluk olmalı. Konuşma kürsüsü ve arka tarafına reklam alınabilir bir pano konmalıdır. Kürsünün üzerine reklam alınabilinir.
 7. Masalar,panolar ve takımların oturduğu iskemleler çok düzenli olmalıdır. Bunlar genel olarak salonun görüntüsünü çok etkiliyor.
 8. Soyunma odaları ve tuvaletler çok temiz ve güzel kokmalıdır.
 9. Büfe çok temiz olmalı ve satılan mamüller sporculara yönelik olmalıdır.
 10. En büyük sorunumuz seyirci olmaması. Okullardan öğrencileri başlarında öğretmenleri ile birlikte servis arabaları ile getirip daha sonra evlerine bırakabiliriz. 200 seyirci oranın bütün havasını değiştirir. Bu gelen öğrencilerden bir çoğu masa tenisine başlayabilir. Salonda bunları yönlendirebilecek bir stand olmalıdır.
 11. Maçları televizyonlardan yayınlatmak çok önemli. Yayınlatamıyorsak federasyon facebook sayfasından canlı yayın yapabilir ve bizlerde paylaşarak yüzbinlere ulaştırabiliriz.

Bu yazdıklarımı salona yerleştirmek çok büyük bir beceri ve bilgi ister, doğru yapılmaz ise çok kötü olur. Güzel yapılır ise gecekonduyu, dünyanın en güzel masa tenisi salonu haline getirebiliriz.

Bunu yapan federasyon tarihe geçer….

 

Sevgi ve Saygılarımla

Cem Avunduk

Lord Medya Editörü

Gsm: 0 533 369 17 82

cem.avunduk@gmail.com

Yorumunuz ?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarıya çık