Beğenilenler

KKTC Federasyon Başkanını Belirliyor..

KKTC’de 3 yıl süre ile görev yapacak Masa tenisi Federasyon Başkanını belirlemek amacı ile 27 Şubat akşamı seçime gidiliyor.

Federasyona üye 11 kulübün oyları ile seçilecek aday yönetim kurulu üyelerini kendi belirleyip göreve başlayacak. Federasyon Başkanlık yarışı şimdiki Başkan Mustafa Bekiroğulları ile eski Yönetim Kurulu üyesi ve masa tenisci Bülent Oran arasında yer alacak.

Her iki aday da çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor. Kendisi ile konuşma olanağı bulduğumuz şimdiki Başkan Sayın Mustafa Bekiroğulları tekrar aday olmasının en başta nedeninin yarım kalmış bazı hizmetleri tamamlamak olduğunu söyledi.

Bunların başında Federasyonun yanındaki araziyi alıp oraya modern bir antreman salonu yapmak olduğumu ayrıca Eğitim Bakanlığı ile işbirliği halinde okullarda altyapı çalışmaları başlatma projeleri olduğunu belirtti.

Bekiroğlu geçen sürede eski bir yapı olan şimdiki binanın tadilatını yaptıklarını ve ek inşaatlarla ihtiyaç duyulan odaların ilave edildiğini belirtti.

Ambargolar altındaki masa teniscilerin dışa açılmaları için projeleri de olduğunu belirten Bekiroğlu kazanmaları halinde Yönetim Kurulu ile birlikte hizmete devam edeceklerini belirtti.

Öte yandan diğer aday Sayın Bülent Oran basın ile paylaştığı bir bildiri ile yapacaklarını ve Yönetim Kurulu üyelerini kamuoyuna açıkladı.

Oran ana hedef olarak ekibi ile beraber KKTC’de masa tenisini kulaklarda bir marka haline getirmek olduğunu belirtti.

Federasyona üye kulüplerin altyapı çalışmalarını destekleyerek sporcu ve antrenör sayısını artıracaklarını belirten Oran Eğitim Bakanlığı ile ortak çalışarak çocukların küçük yaşlarda bu sporu sevmelerini sağlayacaklarını belirtti.

Uluslararası Standartlarda bir salon yapmayı da planladıklarını belirten Oran olanakları zorlayarak Dünya’daki Masa tenisi organizasyonlarına üye olacaklarını açıkladı

Başkan adayı Bülent Oran.

 

Fadıl Olguner

KKTC

 

 

 

Yorumunuz ?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarıya çık