Beğenilenler

Masa Tenisi Derbisini Fenerbahçe Kazandı

Batman 19 Mayıs Spor Salonu´ndaki Erkekler Süper Lig 4. etap mücadelesinde Fenerbahçe ile Beşiktaş karşı karşıya geldi.

Süper Lig´in iki yenilgisiz takımının karşılaşmasında Fenerbahçe, Beşiktaş´ı 4-1 yendi. Ligde sarı-lacivertliler 13. galibiyetini alırken siyah-beyazlılar ilk yenilgisini yaşadı.

Maçın ilk oyununda Fenerbahçe´nin Mısırlı sporcusu Muhammed Elbeiali, Beşiktaş´tan İbrahim Gündüz´ü 11-6, 5-11, 11-7, 6-11 ve 11-8´lik setlerle 3-2 mağlup ederek, sarı-lacivertlileri 1-0 öne geçirdi.

İkinci oyunda Beşiktaş´tan Talha Yiğenler, Fenerbahçe´den Ali Afşin Gül´ü 8-11, 11-8, 9-11, 11-5 ve 11-7’lik setlerle 3-2 yenerek maçta 1-1´lik eşitliği sağladı.

Üçüncü oyunda Fenerbahçe´nin Mısırlı sporcusu Ahmet Ali Saleh, Beşiktaşlı Ziver Gündüz´ü 11-8, 11-4 ve 11-4’lük setlerle 3-0 yenerek Fenerbahçe´yi yeniden 2-1 öne geçirdi.

Dördüncü oyunda Ahmet Ali Saleh/Muhammed Elbeiali çifti, Beşiktaş´tan Talha Yiğenler/İbrahim Gündüz ikilisini 11-8, 6-11, 11-7 ve 12-10’luk setlerle 3-1 yenerek, sarı-lacivertlileri 3-1 öne geçirdi.

Beşinci oyunda ise Talha Yiğenler ile Muhammed Elbeiali karşı karşıya geldi. Son oyunu Elbeiali 11-9, 11-9 ve 11-8´lik setlerle 3-0 alınca Fenerbahçe maçtan 4-1 galip ayrıldı.

İki gün boyunca Batman´da devam eden Masa Tenisi Türkiye Süper Ligi 4. etap maçları, 19 Mayıs Spor Salonunda oynanan son gün müsabakalarıyla tamamlandı. Hem erkeklerde, hem de bayanlarda ilk devreyi Fenerbahçe lider olarak tamamladı.
İlk devrenin sona ermesiyle, Erkeklerde ve bayanlarda ligi ilk sekiz içinde bitiren takımlar playoff grubunu, ilk sekize giremeyen takımlar ise klasman grubunu oluşturdular.

Bayanlarda; Fenerbahçe, TİGEM, Yalova Belediyesi, Kocasinan Belediyesi, Bursa Büyükşehir, Çorum Gençlik, Türk Telekom ve 1955 Batman Belediyesi ilk sekize girerek Ligin ikinci devresinde playoff grubunda oynamaya hak kazandılar.

Erkeklerde ise, Fenerbahçe, Beşiktaş, Koza Wos, İstanbul BBSK, Türk Telekom, TED, Antalya ASAT ve Divapan takımları ilk sekize girerek Ligin ikinci devresinde playoff grubunda oynamaya hak kazandılar.

Süper Lig Batman etabında son gün maçlarını Türkiye Masa Tenisi Federasyonu Başkanı Fatih Karaca, Yönetim Kurulu üyeleri ile AK Parti Batman Milletvekili Ziver Özdemir ve Batman Valisi Hulusi Şahin´in eşi Ebru Şahin de takip ettiler.

Süper Lig´de ikinci devre maçları 6-7 Nisan tarihlerinde Yalova´da başlayacak ve 4-5 Mayıs tarihlerinde ise Adana´da sona erecek.

Yorumunuz ?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarıya çık