Beğenilenler

Masa Tenisi Federasyonunun….. Maçları Erteleme Duyurusu……

DUYURU

(Müsabakaların Ertelenmesi)

Bilindiği üzere Federasyonumuzun “2020-2021 Suzan ÖZBEK” sezonu 31-Ekim-01 Kasım 2020 tarihlerinde Balıkesir’de yapılan Süper Lig 1.Etap Müsabakaları ile başlamıştır. Federasyonumuz Yönetim Kurulu, sezon başında almış olduğu karar ile pandemi sürecinde gerekli tedbirlerin alınarak yaş grupları hariç liglerin oynanmasına karar vermiş olup, şu ana kadar Süper Lig 1.Etap, Süper Lig 2.Etap ve 2.Lig 1.Etap Müsabakaları pandemi tedbirleri alınarak oynatılmıştır.

Ancak son zamanlarda hızla artan Covid-19 vakalarından dolayı Yönetim Kurulumuz toplum ve insan sağlığını göz önünde tutarak aşağıdaki gerekçelerle 2020-2021 sezonu 1.Yarı Yarışma programında yer alan aşağıdaki müsabakaların ileri bir tarihe ertelenmesine karar vermiştir.

3.Lig 1.Etap ​​04-06 Aralık 2020 ​
1.Lig 1.Etap​​18-20 Aralık 2020​
Süper Lig 3.Etap​26-27 Aralık 2020

Gerekçeler:

1- Hızla artmakta olan Koronavirüs vakalarından kulüplerimizin de yoğun bir şekilde etkilenmesi ve müsabaka erteleme talepleri.
2- Sporcularında Covid-19(+) pozitif vakaya rastlanan kulüplerin diğer antrenör ve sporcularına uygulanan karantina süresi.
3- Müsabakaların yapılacağı spor salonlarında alınan tüm tedbirlere rağmen, şehirlerarası seyahatlerde, otellerde ve yemek salonlarında karşılaşılan riskler,
4- ITTF(Uluslararası Masa Tenisi Federasyonu)’in 2020 yılı sonuna kadar organizasyonları iptal etmesi,
5- Küçük yaşlardaki sporcularımızın velilerinin, çocuklarını şehir dışındaki müsabakalara göndermek istememesi,
6- İçişleri Bakanlığının 20 Kasım 2020 tarihli genelgesinde 20 yaş altı vatandaşlara getirilen yasaklar ve Federasyonumuz liglerinde 20 yaş altında çok sayıda sporcunun bulunması ve bu sporcularımızın gerek müsabakaya hazırlık antrenmanları gerekse şehirlerarası seyahatlerde yaşayacağı sıkıntılar.

Yönetim Kurulumuz, pandemi sürecini gerek Bakanlığımız ile, gerekse ilgili kurullarımız ile birlikte titizlikle yakından takip etmekte olup; ertelenen müsabakalar ile kararını daha sonra kulüplerimize bildirecektir.

Camiamıza saygılarımızla duyurulur.

Türkiye Masa Tenisi Federasyonu.

Gelen Duyuruyu Aynen Yayınlıyorum.

Yorumunuz ?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarıya çık