Beğenilenler

Masa Tenisi Gençler İstanbul İl Şampiyonu…….Ali Efe Depe…….

Ali Efe yıldızlarda oynayacak yaşta olmasına rağmen gençler İstanbul İl Şampiyonu oldu. Yani yaşından büyükler ile yarıştı. Bu gerçekten ender görülen bir başarıdır. Ali Efe 03.07.2006 doğumlu 14 yaşında. 2 yıldır masa tenisi oynuyor. Bu güne kadar en iyi derecesi yıldız milli takım seçmelerinde 17. oldu. Ferdi oynuyor. Hiç bir takım oyuncusu değil.

Ali Efe’nin antrenörü Ünal Civak anlatıyor : Pandemi döneminde Ali Efe Depe ile haftanın üç günü çarşamba cumartesi ve pazar günleri yaklaşık 3 saat kadar çok top dahil antrenman yapıyoruz. Bu bazen 4 güne kadar çıkabiliyor, hafta sonları Ali Efe Depe yi veteran kulüplerinde maçlara gönderiyorum, maç tecrübesi kazanması için. Biz antremanları Ümraniye Anel iş merkezinde Tahsin Ergül’ün yerinde yapıyoruz Table Tennis Point. Ali Efe’yi milli takım seçmelerine hazırlıyorum.

Ali Efe Depe çok kısa zamanda büyük bir başarı yakalamış. Bu başarıda Ünal Cıvak’ın çok büyük payı var. Bu başarıyı devam ettirebilmesi için daha çok çalışması gerekiyor. Oyun stili çok iyi, çok daha iyi olacak. Ailesi Ali Efe’ye çok destek veriyor ve başarılarında çok büyük payları var. Büyük takımlarımızın transfer listelerinde yer alacağına inanıyorum. Dünya’da bu derece başarılı olan sporculara masa tenisi markaları sponsorluk yapıyorlar. Türkiye’de bu uygulamanın yaygınlaşması gerekir diye düşünüyorum.

Ali Efe Depe daha yolun başında onun yapması gereken çok çalışmak, bizim yapmamız gereken ona destek olmak.

Yorumunuz ?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarıya çık