Beğenilenler

Masa Tenisi Müzesi…….Masa Tenisi’nin Altın Kalpli Çocuğu….. Mahmut Tezcan……

Aşağıdaki fotoğrafı ve yorumları Mahmut Tezcan’ın Facebook sayfasından aldım.
Mahmut 70 li yılların Eczacıbaşı masa tenisi kulübünde ve milli takımda uzun yıllar oynamış ve camianın çok sevdiği bir sporcu idi.
Masa Tenisi’nin Altın Kalpli Çocuğu. Şimdi Amerika’da yaşıyor.

Aydemir Cengiz:
Vay be takıma bak süper. Sağ olasın Mahmut. SELAMLAR SEVGİLER
Davit Kumru:
Ne takim dimi ? Yıl 1973 . Moda Koleji .
4-4 Aydemire kaybetmiştim . Bir sayıda benim top um filenin demirine çarpıp içe düşmüştü. Ben sayıyı kaybettim diye geri döndüm . Aydemir de devam edip sayıyı almıştı.
Yaş 13 kuraldan haberim yoktu.
Maçı 2-1 cüzden kaybettim ve maçı da 5-4 kaybettik . Enteresan bir anı . 1974 gene 5-4 kaybettik . İlk defa 1975 te yendik .
Aydemir Cengiz :
Evet o maçı unutmak mümkün değil maçlar 4 – 4 ikimiz oynuyoruz , setler 1 – 1 son set sen 10 na 4 öndesin. Senin anlattığın gibi oldu. Yanlız Toma abi sayı bizim diye itiraz etti , maç biraz durakladı. Tabiki sayı benimdi ama o itiraz beni çok hırslandırdı ve maçı ben 21- 16 aldım. Belki rahmetli Toma abinin itirazı olmasaydı sen alabilirdin maçı. SELAMLAR SEVGİLER
Davit Kumru:
Sevgili Mahmut teşekkürler ve bol bol sevgiler  Koço Abi çok akıllı , zeki ve çok renkli bir kişilik. O da BSK lı . Çok nostaljik oldu. Herkese Sevgiler ,

 

Davit Kumru 70 yılların Efsane Kulübü Beyoğluspor’un oyuncusu idi. Vasil Aleksandiridis, Fani Aleksandiridis, Panciris ile birlikte çok büyük başarılara imza attılar. Beyoğluspor’un onların sayesinde bütün camianın en sevdiği kulüplerden biri idi. Davit ve Vasil Beyoğluspor’u tekrar canlandırmak ve Türkiye şampiyonu bir takım yapmak için çok çalışıyorlar.
Aydemir Cengiz 70 li yılların efsane oyuncusu idi. Çok sevilen çok centilmen bir oyuncu olan Aydemir halen masa tenisinin içinde aktif rol oynuyor.
Koço Yuvanidis şimdi Yunanistan’da yaşıyor. Devamlı telefon ile konuşuyorum. Anlattıklarını ve gönderdiği resimleri tarihe ışık tutması amacı ile Lord Medya’da Yayınladığım Masa Tenisi Müzesinde paylaşıyorum.
Koço abinin Masa Tenisi ve Türkiye sevgisine hayran kaldım. O nun ile aynı takımda oynamak isterdim ama asla rakibi olmak istemezdim. Türk Masa Tenisi tarihinin bir dönemine damgasını vurmuş bir oyuncu idi.
Masa Tenisi’nin Efsane Oyuncusu ve Koçu…….. Koço Yuvanidis………

 

Sevgi ve Saygılarımla
Gsm: 0 533 369 17 82
cem.avunduk@gmail .com

Yorumunuz ?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Discussion

  1. Avatar Koco

    Benim zamanimda David Mahmut k.Osman Aydemir gibi genclerin muthis centilmen kisilikleri vardı gözlerinizden öperim sağ olun. Benin icin yazdiklariniza teşekkür ederim. Koco…….

Yukarıya çık