Beğenilenler

Masa Tenisi Süper Lig Adana Etabı Tamamlandı….Erkeklerde Beşiktaş….Kadınlarda Tigem ….Lider

Türkiye Masa Tenisi Federasyonu “2020-2021 Suzan Özbek Sezonu” Süper Ligi 2.etap karşılaşmaları Adana Adnan Menderes Spor Salonunda tamamlandı.
Pandemi vakaları nedeniyle; Erkeklerde TED ve Yalova Belediye Spor, kadınlarda ise Trabzonspor, Kocasinan Belediye Spor, Çorum Gençlik Spor, Merit Grup Real Mardin ve Fenerbahçe takımlarının Adana etabı karşılaşmaları Federasyon Yönetim Kurulu kararı ile ertelendi. Söz konusu takımların maçları ileriki etaplarda oynanacak. Öteyandan İstanbul VMT ve İstanbul DSİ SPOR kadın takımları pandemi vakalarından çekindiklerinden Adana etabına katılmadılar.
Erkeklerde Beşiktaş 9 maçta 9 galibiyete ulaşarak 18 puanla 2.etap sonunda liderliğe yerleşti. Sarkuysan 9 maçta 17 puanla ikinci sırada yer alırken, 16 puanlı beş takım Çorum Spor İhtisas 10 maç, Fenerbahçe 8 maç, KBS MTD 8 maç, Girne Amerikan Üniversitesi 10 maç ve İstanbul BBSK 8 maç sonunda üçüncü sırayı paylaştılar.
Kadınlarda ise TİGEM Spor 10 maçta 10 galibiyete ulaşarak 20 puanla 2.etap sonunda ilk sırada kendisine yer buldu. İstanbul BBSK 9 maçta 15 puanla ikinci sırada yer alırken, 14 puanlı beş takım Bursa Büyükşehir 7 maç, Bu Piliç Spor 8 maç, Adana MTİ 9 maç, Batman Belediye Spor 10 maç ve Yalova Belediye Spor 11 maç sonunda üçüncü sırayı paylaştılar.

SÜPER LİG 2020-2021 SEZONU 2.ETAP MAÇ AYRINTILARI (.excel) (23.11.2020) güncelleme saat 10:34 İndir

4 HÜKMEN YENİLGİ ALAN TAKIMLAR LİGDEN ÇIKARTILACAKLAR

Pandemi nedeniyle kulüplerimizde zaman zaman görülmekte olan Covid-19 pozitif vakalarından dolayı kulüplerimizin müsabakalarının ertelenmesi talepleri Federasyonumuz Yönetim Kurulunca değerlendirilerek aşağıdaki kararlar alınmıştır.
-Bir kulübün takım listesinde yer alan sporcularından COVİD-19 pozitif vaka olması ve raporla belgelendirmesi durumunda Federasyonumuza yapacağı erteleme başvurusu kabul edilerek, ilgili kulübün müsabakaları ileri bir tarihe ertelenecektir.
-Ayrıca pandemi nedeniyle Federasyonumuzca ilan edilen Yarışma Talimatının 13. Maddesi 2020-2021 sezonunda uygulanmayacaktır.
(Yarışma Talimatı Madde 13: Federasyonumuzun izni olmadan herhangi bir lig sezonunda 4 (Dört) defa sahaya çıkmayarak hükmen yenik sayılan takımlar ligden çıkartılır ve lig yarışmalarının kalan müsabakalarında oynayamazlar. Bir sonraki sezonda oynanacak olan Terfi Ligine düşürülür.)

Yukarıdaki Yazıyı Masa Tenisi Federasyonu Resmi Sitesinden Aldım.

Adana’na yapılan maçlarda beni en çok sevindiren olay Sevgili Savaş Ertufan ve Kemal Sağ’ın Facebook sayfalarından birer maçı kısmen canlı yayınlamaları oldu. Kendilerine bir masa tenisi sever olarak çok teşekkür ediyorum. Canlı yayınların daha genişleyerek devam edeceğini umuyorum.

 

Yorumunuz ?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarıya çık