Beğenilenler

Masa Tenisi Tarihinden Bir Anı…….Ferhat Erduran

1970’li yıllarda masa tenisi federasyonunun gerçekleştirdiği çok önemli organizasyonlarından birisiydi Uluslararası Ankara Açık Masa Tenisi Turnuvası.

Başta Macaristan, İtalya, KKTC, Güney Kore, Tunus, Mısır, Libya olmak üzere Avrupa, Asya ve Afrika ülkelerinin milli takım sporcuları Ankara’da yapılan turnuvada takım, çift ve mixed kategorilerinde boy gösterirlerdi.

Ankara Atatürk spor salonunda müsabakalar anında çekilen yukarıdaki  fotoğrafta zamanın Türk Milli takım sporcuları Gürhan Yaldız, Oktay Çimen, Ferhat Erduran, İsmail Hakkı Özçelik, İbrahim Kurt, Bahattin Erkan ile birlikte 1970-1982 yılları arasında yapılan Dünya şampiyonalarında tekler, çiftler ve takım maçlarında şampiyonluklar kazanmış efsane Macar masa tenisçi Tibor Klampar görülüyor.

Ankara’da geçmişte düzenlenen açık turnuvaların yeni dönemde göreve gelecek federasyon tarafından tekrar hayata geçirilmesi ve eski dünya şampiyonalarının davet edilmesi Türk masa tenisinin daha geniş kitlelere yayılması ve aşama kaydetmesi açısından çok önemlidir.

Saygılarımızla / Best regards

 Ferhat ERDURAN

 FiTT Masa Tenisi

Örnek Mahallesi Demokrasi Caddesi No: 17-A, Ataşehir / İstanbul

Posta Kodu: 34704

Gsm: +90 533 300 46 94

www.fittmasatenisi.com

 

Yorumunuz ?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarıya çık