Beğenilenler

Masa Tenisinde Sarkuysan

1986 Yılında Sayın Hayrettin Çaycı Başkanlığında kurulan SARKUYSAN SPOR KULÜBÜ DERNEĞİ öncelikli olarak Masa Tenisi, Jimlastik ve Basketbol branşlarında Kocaeli Bölgesinde faaliyetlerine başlamıştır.

Masa Tenisi Erkek Takımı 1987 – 1988  yılı sezonu 2 kez Kocaeli il Şampiyonluğu kazanmıştır. O yıl yapılan  Terfi  Ligi Şampiyonu olmuş ve 2.Lige çıkmıştır.

1989 – 1990 yılında Türkiye 1. Liginde başarılı olup Masa Tenisi Erkekler Şampiyonu olmuş ve Süper Lig’e çıkmıştır.

O sezondan hemen sonra Süper Lig’de devam etmiş ve çeşitli yurt içi ve yurt dışı başarılarına imza atmıştır.

1998 – 1999 sezonu ve 1999 – 2000 sezonunda Süper Lig Şampiyonu olmuştur.

Kadrosunda o yılların Milli Sporcularını da bulunduran Kulübümüz Türkiye’nin en iyi üst düzey oyuncuları Mahir ÖZBAYRAÇ, Oktay ÇİMEN, İsmail Hakkı ÖZÇELİK, İrfan TAVUKÇUOĞLU, Sunay ATAKAN, Cevat GÜRSEL gibi isimlerle çeşitli başarılar yakalamıştır.

İlk kez 1992 sezonunda Avrupa Masa Tenisi Birliği ETTU NANCY – EVANS CUP’da mücadele eden Kulübümüz bu turnuvada aralıksız 12 sezon Türkiye’yi Masa Tenisi Branşında temsil etmiştir.Zaman zaman 1. ve 2. turları geçerek çeyrek final oynamıştır.

Son yıllarda çok fazla yabancı sporcunun yer aldığı Türkiye Süper Lig’inde Kulübümüz Politikası doğrultusunda gene Türk sporcularımıza imkan tanıyarak Ligimize renk katan SARKUYSAN Masa Tenisi’nde sportif mücadelelerine devam etmektedir.

 

Alp Sergici

Sarkuysan Spor Kulübü Genel Sekreteri

Yorumunuz ?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarıya çık