Beğenilenler

Masa Tenisinin Büyük Yeteneği……..Gülçin Erkman……

Masa Tenisine 1974 yılında Fenerbahçe Kulübü’nün Dereağızı Tesisleri’nde başladım. Önceki yıl ortaokulda ve hatta okul takımında oynamama rağmen burada öğrendiğim bambaşka bir spordu. Yaz başıydı ve evimiz tesislere çok yakındı.

Masa Tenisini o kadar çok sevmiştim ki sabahtan akşama kadar oynar ertesi günün gelmesini zor beklerdim. Yeni başlayanlarda olduğu gibi bana bir raket vermişlerdi, raket ayna gibiydi. Sonunda o ayna raketle muazzam spinler bile çekmeye başladım. 

Bu motivasyonla ilk turnuvamı o yaz oynayıp aynı ay Macar antrenör Jenö tarafından Ankara’daki milli takım kampına çağırıldım. Bu kadar çabuk milli takıma çağırılan başka biri olmamış galiba. Milli formayı ilk giyişim 1974 yılında Vidin’deki Bulgaristan Açık Turnavası’nda oldu.

1974-78 yılları arasındaki çok başarılı kısa Masa Tenisi hayatımda Yugoslavya Zagrep’te Avrupa Gençler Şampiyonası’nda, Avusturya Mödling’de Avrupa Gençler Şampiyonası’nda ve Çekoslovakya Prag’da Avrupa Şampiyonası’nda milli takımda oynadım. 

Okullarda ve kulüplerde, İstanbul ve Türkiye Şampiyonalarında Tek Kadınlar ve Karmalarda çok kez şampiyon oldum. Bunların yanında Takımlarda ve Çift Kadınlarda da daima ilk dörtte yer aldık. Daha sonra Almanya’da devam eden üniversite eğitimim sırasında da hem üniversitelerde hem de oynadığım takımda çiftlerde ikincilikler ve takımlarda şampiyonluklar kazandım. Oynadığım takımın birinci lige çıkmasını sağladım.

Masa Tenisi hayatım kısa sürmüş olmasına rağmen ömür boyu süren ve hala devam eden değerli dostluklar kazandım. Bizim dönemimizde biz büyük bir aile gibiydik. Başta rahmetli Kamil Amca olmak üzere Remzi Abi ve Cüneyt Abi hepimizi gözetip kollarlardı. Bir idareci ve antrenörden çok daha fazlasıydılar. İstanbul dışındaki turnuvalarda  ise sevgili rahmetli Tuğrul Akas ablamla benim sorumluluğumuzu gönüllü olarak üzerine alırdı. Antrenmalar ve maçlar dışında da her fırsatta bir araya gelirdik ve çok eğlenirdik. Annemle babam da destekçimiz olarak her zaman yanımızdaydılar.

Antrenmanlardan sonra Kalamış’taki evimizde yaptığımız çay saatleri sadece bizim kulübün sporcularıyla sınırlı kalmazdı, sonrasında da iddialı voleybol maçları oynardık. Sevgili Cüneyt Haskan’ın falsolu servisleri hepimizin anısındadır. Evlenip aile sahibi olduktan ve çoluk çocuğa karıştıktan sonra da fırsat buldukça görüşmeye devam ediyoruz. 

Bu dergiyi kurup bu büyük eksiği giderdiğin için sana çok teşekkür ederim Cem Avunduk.

 

Cem Avunduk : Hayatımın en güzel yıllarını Gülçin ve ailesi ile birlikte geçirdim. Gülçin gerçekten çok büyük bir yetenek ve gerçek bir hanımefendidir.

 

Mahir Özbayraç : Sevgili Mix im , çok erken bıraktın yaa ,,,

 

Feyza Özarca : Gülçin harika yetenektin.O yıllar ben seni çok izleyemedim. Ama ilk geldiğin antremanlardan çok iyi izledim. Stilin çok iyi idi.

 

Hasan Atmaca : Hayran olurdum. Hala sürüyor o hayranlığım. 1974 yılında Ankara Stad Otel deki milli takım kamp arkadaşım. Çok güzel Spin çekerdi. Çok nizami bir oyuncu ve bileği çok düzgündü. Aynı zamanda bir hanım efendi tabii ki.

 

Aydemir Cengiz : Gerek oyun ve gerek karakteri düzgün bir arkadaşımızdı. Kendisini tekrar masa tenisinde görmek isterim. SELAMLAR SEVGİLER

 

Remzi Sarıoğlu : Gülçin’in evlerinde bütün Fenerbahçe’li masa teniscileri sarılık aşısı olmuştuk. Aşıları Orhan Tunalı yapmıştı.

 

Davit Kumru : Gülçin çok yetenekli , disiplinli ve güzel insan . Çok erken bıraktı.
Ara sıra da olsa halen görüşebiliyoruz . Aramıza dönmesini bekliyoruz .

 

Kadriye Poyrazoğlu :  Çok sevecen başarılı sporcuydu çok kez musabakalarda karşılaştık sevgiler Gülçin

 

Hünkar Kaplan : Gülçin’cim ne kadar gurur duydum. Rahmetli Tuğrul’un da bu özelliğini facedeki bir paylaşımla öğrenmiştim. 

 

A. Levent Çetinör : Geçenlerde bizim okul gazetesi Echo’da masa tenisi ile ilgili bir yazı okudum.. Eskileri karıştırırken Corona sağolsun.. Hem Mahir, hem de Gülçin ikinizi de anmıştım..
Sevgiler ikinize de çok..
Sporcunun iyi yetişmişi sadece yaptığı sporla değil, kişiliği ile de belli olur. Ne güzel günler, ne güzel zamanlar.. Ne iyi ki birlikte spor yapmışsınız..

 

Türk Konfüçyüz :  Bende Çok Beğenirdim
Gülçin ‘ i
Masa Tenisi Dışındaki
GÜZELLİĞİ
ve
KİŞİLİĞİ
Masa Tenisi Milli Takım Kampına
APAYRI
Bir güzellik katardı.
Ne güzel 45 yıl sonra
hala böyle
A N I L M A K
Sevgilerimle.
YOZGAT & AKDAĞMADENİ
GÖKDERE köyünden
İMAMLAR SÜLALESİ
Sultan Hatundan
doğma
🇹🇷
Hacı Hafız
Feyzullah SEVİNÇ
Oğlu
Sportif Selamlar
07 Mayıs 2020 Perşembe
📱+90(532) 642 66 66
📱+1 85 676 – 1154
🇹🇷
Harun SEVİNÇ
Gamze İnanız Çelik : Özel ve güzel ,zarif Arkadaşım

 

Demet Candemir : Zülal le çift maçınızı seyretmiştim daha sonra tekli maçlarını. Çok iyi bir oyuncuydun.Fh spinler harikaydıSEVGİLER

 

Heysem Şaban : Masa tenisine başladığı andan itibaren oyunu karakteri,hırsı başarılı olacağını gösteriyordu zaten.Bak ben camiaya geri döndüm.Tavsiye ederim. Zülal Kemal sizleri de bekliyoruz

 

Simden Güven Çakır : Özel ve güzel yorumuna katılıyorum ben de Gülçincim, nasılsın, nerelerdesin. Görüşemedik epeydir, ama hep anıyorum ben seni. Çok öpüyorum arkadaşım. Sevgiler,selamlar …

 

Petek Erdem : bir çok turnuvada karşılaşmıştık, iyi oyuncu olduğu kadar da iyi ve sempatik bir insan olarak hatırlıyorum…ahhh o spinler yok mu o spinler…😉 bir maçımızı hatırlayacağım.

 

 

 

 

 

 

Yorumunuz ?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarıya çık