Beğenilenler

Metin Önderoğlu’nun Yeni Teklisi Çıktı “GİTME”!

Son aylarda birbiri ardına çıkardığı teklilerle müzik dünyasında adı sıklıkla duyulmaya başlayan sanatçı, yeni şarkısı “Gitme” ile dinleyicileri güçlü bir duygunun etkisi altına alıyor.

Tam 11 yıl önce yazılan şarkı, yarım kalmış bir hikayenin ardından söylenen bir ağıt niteliğinde.

Şarkının sözleri, müziği ve düzenlemesinde yine kendi imzası bulunana sanatçı, kayıtlarda da akustik ve elektrik gitarlar, perküsyon ve melodika çalarak multi enstrümanistliğini de bir kez daha kanıtlıyor.

Bir önceki çalışması “Ne Kaldı” ile dinleyicilerden tam not alan Metin Önderoğlu, ekibe önemli isimler katarak daha geniş bir müzisyen grubu ile kayıt çalışmalarını tamamlamış.

Klavyelerde Özgür Ulusoy, Bas Gitarda Barış Tokgöz, Trompette Kadir İnanç, Davulda Kerem Akay, Çelloda Ruşen Arslanargun, Kemanda Özgür Kement, Geri Vokallerde ise Sena Bayırcıklı ve Gökçe Kasacı yer alıyor.

Metin Önderoğlu Kimdir?

Metin Önderoğlu 1987 yılında Erzincan’da doğdu.

1994 yılından beri İstanbul’da yaşıyor.

2002 yılında başladığı müzik serüvenine hiç ara vermeden devam ediyor.

2014 yılında üzerinde uzun yıllar çalıştığı “One Man Band” projesini hayata geçirdi.

Toplamda 13 enstrümanı aynı anda çaldığı projesinde 8 farklı dilde şarkılar söyleyerek ülkenin dört bir yanında canlı performanslar sergileyen Metin Önderoğlu, Türkiye’nin ilk ve tek One Man Band’i olarak biliniyor, dünyanın ise sayılı One Man Band’lerinden biri.

2019 yılında kaydetmeye başladığı bestelerini dinleyiciye sunan Metin Önderoğlu; aralarında Doğa İçin Çal, Olta Müzik Emekçileri Dayanışma Albümü gibi birçok gönüllü projede de yer aldı.

Son çalışması olan “Gitme” 6 Kasım’da yayınlandı.

Yorumunuz ?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarıya çık