Beğenilenler

Milli Projemiz…….. “Avrupa Masa Tenisi Web Kampı”…………Alkışlarla Sona Erdi

Koronavirüs salgını nedeniyle Dünya ve Türkiye’de birçok spor faaliyetlerinin ertelendiği, hayatın neredeyse durma noktasına geldiği bu zor zamanlarda Avrupa’da gerçekleştirilen Yerli Masa Tenisi projemiz, “ETTU Web Camp” in başarısı, tüm camiada takdirle karşılandı.

Türkiye Masa Tenisi Federasyonu Dış İlişkiler Sorumlusu olan ve aynı zamanda Avrupa Masa Tenisi Federasyonu’nda Gençlik Komitesi üyesi olan Samet Polat’ın tasarladığı “ETTU Web Camp” projesi, Avrupa Federasyonu tarafından kabul edildi ve 11 – 23 Mayıs 2020 tarihlerinde gerçekleştirildi. Proje yönetim ekibinde Avrupa Masa Tenisi Federasyonu Gelişim Sorumlusu Prof. NevenCegnar ve Türkiye Masa Tenisi Federasyonu Dış İlişkiler Sorumlusu Samet Polat görev aldı. Antrenör kadrosunda ise 5 ülkeden, 6 milli takım antrenörü yer alırken, ülkemiz adına Babür Üstündağ görev yaptı. Ülkemizin genç yeteneklerinden Uğurcan Dursun, Emir Baha Sönmez, Umut Baha Dursun, Hakan Işık ve Feyza Demir de Türkiye’yi temsilen bu projeye katıldılar.

Avrupa çapındaki 15 Yaş Altı Milli Takım sporcuları hedefleyen projede, 2 hafta boyunca, seçilen antrenörler online bir platformda sporcularla buluştu. Bu platformda haftada 6 gün, birer saatlik masa dışı antrenmanlar (Gölge antrenmanı, ayak çalışmaları vb.) dışında teorik eğitimler de gerçekleşti. Proje kapsamındaki eğitimlere, ülkemizin Bayan Milli Takımı ve 2019 Avrupa Gençler 2.si olan Ece Haraç & Özge Yılmaz ikilisinin yanı sıra, birçokOlimpiyat – Dünya – Avrupa madalyası sahibi sporcu misafir oldu. Ayrıca, yapılan çalışmalar bulut sistemine kaydedilip, katılımcılarla paylaşıldı ve geri dönüt alınması için düzenlenen anket katılımcılara iletildi. Proje bitiminde de sertifikaların dağıtılmasına devam ediliyor.

Avrupa arenasında ülkemiz adına ilk projesini gerçekleştirenPolat ise şu ifadelerle heyecanını belirtti: “Birçok ülkeden, birçok sporcu koronavirüs salgını ile normal hayat tarzından oldukça farklı bir süreç yaşıyor. Psikolojik olarak ta zorlanılan bu dönemde, Avrupa olarak sporculara sahip çıkıldığını, onların desteklendiğinin gösterilmesi gerekliydi. Bu kapsamda, yapmış olduğum çalışmayı kendilerine ilettim ve projenin uygulanmasına karar verildi. Dünya ve Avrupa çapında yaşanılan bu zorlu süreçte, Türkiye Masa Tenisi Federasyonunun sunduğu katkı ciddi anlamda takdir edildi.Ayrıca, çalışmalarda birçok ülkedeki çocuğa mutluluk veren bir çalışma yaptığımızı görmekten gurur duyuyorum. Çalışmalarımızaciddi anlamda destek olan Gençlik ve Spor Genel Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Veli Ozan Çakır, Türkiye Masa Tenisi Federasyonu Başkanımız Sayın Fatih Karaca, çok değerli hocamızM. Babür Üstündağ ve babam Soner Polat olmak üzereçalışmalarımızda destek olan herkese teşekkür ediyorum.

Böyle bir projede yer almaktan dolayı çok mutlu olduğunusöyleyen M.Babür Üstündağ ise ´Türkiye Masa Tenisi Federasyonu Dış İlişkiler Kurulu Başkanı Samet Polat´ın gerçekleştirdiği, onurla ve gururla görev aldığım projemizde çok büyük başarı elde ettik. Dünya için zor olan bu süreçte Türkiye’nin adını onurla ve gururla temsil ettik, son çalışmamız ardından tüm katılımcılar tarafından alkışlarla tebrik edildik. Türkiye Masa Tenisi Federasyonu Başkanımız Sn. Fatih Karaca ve proje liderimiz Samet Polat başta olmak üzere, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum´ diye konuştu.

Türkiye Masa Tenisi Federasyonu Başkanı Fatih Karaca ise bu değerli projeyle ilgili “Türkiye olarak Avrupa’daki güçlü ülke imajımızı hissettirdiğimiz bu zorlu süreçte, hem sağlık hem de spor alanında Avrupa’ya liderlik edebilen bir ülke olduğumuzu ispat ettiğimizi düşünüyorum. Olimpik bir spor olan masa tenisinde, Dünya çapında sayılan bir Federasyon olarak, koronavirüs sürecinde aldığımız inisiyatif ile evlerinde kalmak zorunda olan birçok genç sporcuya yardımcı olduk, bu sadece ülkemiz değil,Avrupa için de çok önemli bir girişim oldu. Eğitim, Spor gibi faaliyetlerin yeni şartlar altında, yeni bir yön aradığı bu dönemde ülkemizin, masa tenisinde Avrupa’nın liderliğini yaptığını söyleyebilirim. Proje Yönetim ekibinde ve Antrenör ekibinde de temsil edilmemiz, çalışmalarda 5 Milli sporcumuzun da bulunmasıçok önemli bir başarıdır. Bu çalışmadan dolayı mutlu ve gururluyum, emeği geçen arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

Sevgili Samet’i bu organizasyonundaki başarısından dolayı kutluyorum. Samet’in daha bir çok organizasyonlara imza atacağını biliyorum. Yolun açık olsun Samet Polat.

Sevgi & Saygılarımla

Yorumunuz ?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarıya çık