Beğenilenler

Phyllis Soleau’nun İsyanı……Şile’de Masa Tenisini Bitiriyorlar……S.O.S…..

1976 yılından beri Masa Tenisi sporcusuyum; Türkiye’de ve yurt dışında… Yetmedi bu sporun 2ci kademe antrenörü oldum, ve başarıyla yürütüyorum… Veteranlarda Balkan 3cülüğüm var… Şile’ye taşınalı 11.5 yıl oldu ve 2018’e kadar çok gayret etmeme rağmen anca o yıl bu sporu bölgede başlatabildim… Ayrıca pazarlama, satış, medya, reklam dallarında yıllarını vermiş, başarılı üst düzey yöneticiyim… Yetmedi 58 yaşımda Veteriner Teknikeri oldum…

Aşağıdaki resim,  Kasım 2020 Spor Bakanımızın Dr Mehmet M. Kasapoğlu spor salonu tadilatı öncesi ziyareti ve Şile’ye bizlerle masa tenisi oynamaya geleceğinin sözünü verirken.

Şile’de Masa Tenisi 2018 yılında 2ci kademe antrenör Phyllis Soleau’nun gönüllü çalışmasıyla tek bir sporcu ile başlayıp 6 ay içinde 25 ögrenci ile devam etti. 2019 yılında Şilespor Kulübünde masa tenisi şubesi kuruldu ve bazı sporcular lisanslı olarak İstanbul’da ilk 4 turnuvalarını oynadı, 2 madalya da geldi.

2020’de başlayan pandemi esnasında bir yıldan fazla çalışmalara ara verildi ve aynı yılın sonlarında antrenmanların yapılmakta olduğu Gençlik ve Spor İlçe Spor Salonu tadilata girdi. 2021 Temmuzunda masa tenisi eski kadrosu ve yeni katılanlarıyla Şile Spor Akademisinin (Şile Belediyesi, Halk Eğitim, Milli Eğitim, Kaymakamlık, Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü iş birliği) çatısı altında yaz okulu tanımıyla faaliyetlerini Eylül’e kadar sürdürdü. Ancak kış dönemi için Şile Spor Akademisi masa tenisini tadilatı biten salona geri dönmesine engel olmuş ve masa tenisi ortada kalmıştır.

Bu sporun yapılabileceği tek diğer salon İBB’nin 2016 yılında Ahmetli Sosyal Bilimler Anadolu Lisesinde yapmış olduğu salondur. Ancak orada yapılması gereken doğal gaz altyapı tadilatı yapılmadığından doğalgaz bağlanamamış ve bahar ayları ile kış boyu salonda spor yapılması imkansız.

Başlatmış olduğum Masa Tenisine kısa sürede lisanslı, genç sporcular oluşturdum ve bunu az, da olsa yerel yönetimlerden destek alarak yaptım…Bütün bunlar olabilir de, bu spor branşı için tek bir kişi, yani benim savaş vermem komik deģil mi ??? Benim yüzümden yanımda savaşan çok değerli kişiler var, yok deģil… Ama asıl bu sporun antrenörleri, sporcuları, yöneticileri nerede?

Ben zafere ulaşacağım, başka şansı yok bu sporun da siz neredesiniz ???

Phyllis , benim 70 yıllarda Fenerbahçe’den arkadaşım, çok yakından tanıyorum. Şile de çocuklara masa tenisi öğretmek için yaptığı fedakarlıkları biliyorum. Yetmedi antremanlardan sonra çocukların dersleri ile ilgileniyor, ingilizce öğretiyor. Yetmedi hayvan ve doğa sevgisini öğretiyor. 

Phyllis’nin Anıtını Dikeceğinize, Delirtiyorsunuz.

Yorumunuz ?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarıya çık