Beğenilenler

Remzi Sarıoğlu Masa Tenisi Turnuvası 23 Mart Cumartesi Tozkoparan Spor Salonunda

İKMSK Tek Erkek, Tek Bayan, Çift Erkek, Çift Bayan Ferdi Masa Tenisi Turnuvası Değerli Büyüğümüz Sn. Remzi SARIOĞLU adına yapılacak. Turnuvaya İKMSK 2018-2019 sezonu lig müsabakalarında yer alan sporcular katılabilecek.

Turnuva 23 Mart 2019 Cumartesi günü Tozkoparan Spor Salonunda yapılacak olup maçlar saat 10.00 başlayacak.

Turnuva kayıtları doğrudan derneğe veya lig sorumlularına yapılabilir.

 

‘Remzi SARIOĞLU’ Biyografi.

1950 yılında Turhal da dünyaya geldi. 1964 yılında Masa Tenisine Fenerbahçe Spor Kulübünde başladı. Aynı sene Haydarpaşa lisesine girdi. Lise yıllarında liseler arası Masa Tenisi turnuvalarında birçok İstanbul ve Türkiye şampiyonlukları yaşadı. Milli takıma seçildi ve yurt dışında Milli takım maçlarında oynadı.

1972 yılında Masa Tenisi antrenörlüğüne başladı. Büyükler kategorisinde hem Erkek, hem de Bayan Türkiye şampiyonları yetiştirdi. 1973-74 sezonunda büyükler Masa Tenisi tek erkekler şampiyonu oldu.

1974 yılında Denizli de askerlik vazifesini yaptı. Denizli Beden Terbiyesi İl Müdürünün isteği ile Denizli lisesinin erkekler Masa Tenisi takımını çalıştırdı. O sene Denizli Lisesi Masa Tenisi erkek takımı Türkiye şampiyonu oldu. 20 aylık askerliğinin son altı ayını Kocaeli de tamamladı. Bu sırada Kocaeli bölge Masa Tenisi antrenörlüğü görevini yaptı. Askerliğini bitirdikten sonra İstanbul’a döndü.

1976 yılının ocak ayında Netaş firmasında Personel Müdürlüğü bölümünde iş hayatına başladı. Çalışma hayatı boyunca iş arayan Masa Tenisi sporcularının Netaş firmasına işe girmelerini sağladı. İstanbul Kuruluşlar Arası Masa Tenisi maçlarında birçok kere Netaş takımı olarak İstanbul şampiyonu oldu. 1992 yılında Netaş firmasından emekli olarak ayrıldı.

1977 yılında Galatasaray Spor Kulübü Masa Tenisi şubesini kurdu. Galatasaray Spor Kulübünün lisanslı Masa Tenisi sporcusu oldu. Galatasaray Spor Kulübü Masa Tenisi takımını, Türkiye şampiyonalarında en alt ligden en üst lige Sayın Nazım Arpacı ve Sayın Turgay Olgay ile birlikte çıkardı. Halen Galatasaray Spor Kulübü kongre üyesidir.

1990 yılında Göteborg kentinde yapılan Veteran Masa Tenisi maçlarında Sayın Necmi Şahin’le birlikte Netaş takımı olarak 40 – 49 yaş grubunda Avrupa üçüncüsü oldu. 1992 yılında İrlanda Dublin kentinde yapılan Dünya Veteran Masa Tenisi şampiyonasında tek erkeklerde ilk sekiz içine girdi.

1980 yılında evlendi. Şimdi 37 yaşında bir oğlu ve 4,5 yaşında kız torunu var. Torununu da 2018 yılında Masa Tenisine başlattı.

2012-2014 yılları arasında iki arkadaşı ile beraber 150 – 200 yıllık laboratuar aletlerinden oluşan 363 objenin bulunduğu Haydarpaşa Lisesi müzesinin kurulmasına öncülük etti.

Sekiz yıldır Haydarpaşa Lisesi Spor Kulübü Yönetim Kurulu üyesi. Aynı zamanda Haydarpaşa Lisesi Spor Kulübü Masa Tenisi antrenörlüğü görevi yürütmekte. Haydarpaşa Lisesi Masa Tenisi takımının bir sene 64 lise arasında İstanbul dördüncüsü, bir senede 96 lise arasında yine İstanbul dördüncüsü olmasını sağladı.

Faal Antrenör olarak spor hayatına halen devam etmektedir.

Sayın Remzi SARIOĞLU;

Masa Tenisi Sporu ve İstanbul Kuruluşlararası Masa Tenisi Spor Kulübü Derneği’ne yapmış olduğunuz katkılarınızdan dolayı Teşekkür eder, Şükranlarımızı sunarız.
Size Sağlık, Mutluluk ve Spor Dolu Uzun Ömürler Dileriz

İKMTSKD Yönetim Kurulu

Yorumunuz ?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarıya çık