Beğenilenler

Şile Direniyor….Dilekçelere Gelen Cevap ile İlgili Velileri Bilgilendirme Yazısı

Velilerimizi Bilgilendirme Yazısı

Sevgili arkadaşlar durumu bir özetlemek istiyorum;

2018 yılından beri masa tenisi gençlik ve spor salonunda, aynı gün ve saatlerde faaliyetteydi. Masa tenisi ilk kez 2020 yılindaki Şile Spor Akademisi yaz okulu kapsamında yer aldı, aynı ekip ve birkaç yeni katılanla. Kışları hep kendimiz devam ettik.
Masa tenisi tadilat nedeniyle 2020 nin Eylül’ü gibi salondan çıkmıştır.

Çıkarken, yeni atanmış olan GS İlçe müdürü Bedrettin bey masa tenisinin tadilat sonunda salona geri döneceğini ve hatta hangi odayı malzeme için tahsis edeceğini ve masaların salona geçebilmesi için nereye nasıl bir rampa yapacağını defalarca anlattı.

2021 Şile Spor Akademisi yaz okulu başlayınca yönetim önce GS’a vermiş olduğum ve kabul edilmiş olan evraklar neticesinde GS’nin kursu açmasını 5 kurumla yaptığı protokolü öne sürerek kabul etmedi; illa ki bizi spor akademisine bağladı.

Bu noktadan itibaren aptal ve cici hocayı oynamaya karar verdim ve ne dedilerse uydum, bir yandan da masa tenisini bir daha salona sokmama gayretlerini ve sporumuzla ilgili çıkarılan zorlukları hep not ettim. GS ile ara ara salonun tadilatı konusundaki görüşmelerimiz de devam etti.

Ancak iş artık kesinlikle salona girmemizin yüzde yüz engelleneceği noktaya geldiğinden spor akademisi ile ipleri koparttım.

GS ile görüşmelerim devam etti fakat yine aynı şekilde 1 ay boyu aptal yerine konarak oyalama taktiklerine sustum zira protokolle GS kontrol altına alınmış ve hiçbir yetki ve etkisi olmayan bir hale gelmiş maalesef.

Takdir edersiniz ki bu spora 45 yılımı vermiş bir sporcu ve antrenör olarak Türkiye’deki kocaman bir masa tenisinin bilinen üyelerindenim ve 2018’den beri o kocaman aile bizi takip ediyor, yıllardır da gerektiğinde bizlere destek oluyor.

Yetkililer lisanslı sporcu barındıran bir sporu salona sokmamakla ölüme terk ederken ayrıca gerekçelendiremedikleri okları bana çevirdiler; hiç bir şahıs ya da kurumla kavgam olmamasına rağmen facebookta camiamızı bilgilendirmek için yaptığım ve içlerinde kurum ya da kişi adı geçmeyen paylaşımları bahane ederek kabahat yüklemeye çalıştılar.

Şu anda, hiç alakası olmayan birkaç kişi döndürülmeye çalışılan çirkeflik içerisinde zarar görebiliyor.
Konu basit: Tadilattan önce 3 yıl boyu salonda antrenmanlarını sürdürmüş başarılı bir spor branşının tadilat sonrası direkt salona geri dönmesi gerekir.
Ben bu sporla ilgili savaşımı sonuna kadar götürmez isem, ne ben zannettiğim kişiyim ne de sizlerin güveni, sevgisine ve saygısına laik olurum.

Dilekçelerinize verilen cevap tamamen yanlıştır;
Masaların kurulup kaldırılması ve antran süremiz asla problem olmadı hattta antrenörlerle anlaşarak salonu başka sporlarla ortaklaşa kullandığımız zamanlar çok oldu.

Ayrıca bana verilen bilgi en son GS ilçe müdürü tarafından verildi ve şöyleydi” masalar GS’ye değil de size ait olduğu için salonda barındıramam. Ama çözümüm var dışarıya bir oda yapacağım. 29 Ekim’den sonra salona ilk olarak turnuva bahanesiyle girersiniz”. O görüşmeden sonra ne bir randevu alabildim, ne de muhattap bulabildim.

Bu işler bukadar seviyesizce yürüyor.
İşin komik tarafı da masa tenisine başından beri çeşitli destekler veren belediye bunları yapıyor.
Bilgilerinize

Phyllis Soleau

Velilerimizin Dilekçesi

Dilekçeye Gelen Bilgilendirme Yazısı

Ben Yazıya Yorum Yapamadım.

Yorumunuz ?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarıya çık