Beğenilenler

Slovenya Gençler Açık Sona Erdi……İki Bronz Madalya İle Dönüyoruz…

Slovenya´nın Otocec kentinde devam eden Gençler ve Yıldızlar WTT Slovenya Açık Turnuvası´nda Yıldız Kızlar Çift müsabakalarında Nihat Nebhan/Büşra Demir ikilisi ile Genç Kızlar çift müsabakalarında Özge Yılmaz/Ece Haraç ikilisi yarı final oynayarak bronz madalyanın sahibi oldular.

UĞURCAN DURSUN ANA TABLO´DA

U15 Erkeklerde mücadele eden Uğurcan Dursun´un eleme grubunda Avusturyalı Çek Martin Sip´e 3-2 yenilmesine rağmen, Avusturyalı Rzihauschek ve Hırvat Hencl´ı aynı sonuçla 3-0 yendi ve grubunu ikinci sırada tamamlayarak Ana Tabloya yükseldi.
Uğurcan Dursun son 16 turunda Belçikalı Tom Closset’a 3-1 yenilerek turnuvaya veda etti.

KIZLARDAN İKİ BRONZ MADALYA 

Yıldız Kızlar Çift müsabakalarında Nihat Nebhan/Büşra Demir ikilisi, son 16 turunda Fransız De Stoppeleire/Hochart çiftini 3-2, çeyrek finalde Alman Kauffman/Slovak Wiltschkova çiftini 3-1 yenerek yarı finale yükseldi. Sporcularımız yarı finalde Rus Pugovkina/Ivanova çiftine 3-0 yenilerek üçüncü sırayı elde etti ve bronz madalya kazandılar.

Genç Kızlar Çift müsabakalarında ise 1 numaralı seri başı olan Özge Yılmaz/Ece Haraç çifti ilk turu maç yapmadan geçti. Çeyrek finalde Rumen Zaharia/İsveçli Muskantor çiftini 3-2 geçerek yarı finale yükselen sporcularımız yarı final maçında Rus Malinina/Slautina çiftine 3-0 yenilerek üçüncü sırayı elde etti ve bronz madalya kazandılar.

FERDİ MAÇ SONUÇLARI

Ferdi müsabakalarda ise Yıldız Kız sporcularımızdan Nihat Nebhan, Hırvat Smalji´yi 3-1 yendi, Sloven Moltara´ya 3-2 ve Alman Kaufmann´a 3-0 yenilerek turnuvaya veda etti. Büşra Demir ise Portekizli Pinto´yu 3-0, Rus Shirokova´yı 3-2 yendi ve Alman Stortz´a 3-2 yenilerek gruptan 2. sırada Ana Tabloya çıktı. Büşra, son 16 turunda Rumen Mei Rosu´ya 3-2 yenildi.

Genç Kız sporcularımızdan Özge Yılmaz, Fransız rakibi Lutz´a 3-0, Rus Slautina´ya 3-1 ve Alman Kaufmann´a 3-0 yenilerek turnuvaya veda etti. Ece Haraç ise Sloven Paulin´i 3-0, Çek Hrabicova´yı 3-0 yendi ve Alman Bondareva´ya 3-0 yenilerek gruptan 2. sırada Ana Tabloya çıktı. Ece, son 16 turunda Rumen Mitrofana´a 3-2 yenildi.

Yukardaki yazıyı TMTF sitesinden aldım, aynen yayınlıyorum.

Millilerimizin daha çok çalışarak çok daha iyi dereceler yapacaklarına inanıyorum.

Gençlerimizin hepsi çok yetenekli ….

Yorumunuz ?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarıya çık