Beğenilenler

Sporcularımızın Dünya Sıralamasındaki Yerleri Değişti…..

Uluslararası Masa Tenisi Federasyonu (ITTF) Dünya Sıralamasını 03/05/2022 tarihi itibariyle güncelledi. Buna göre Kadın ve Erkek Milli Takım sporcularımızın Senior (Büyükler) Dünya Sıralamalarında ki yerleri değişti.

ITTF’in son sıralamasına göre Kadınlarda ilk 200 içinde 3 sporcumuz yer alırken, erkeklerde maalesef sporcumuz bulunmuyor.

Kadınlarda, Sibel Altınkaya 147, Ece Haraç 160, Özge Yılmaz 195.sırada yer alırken, Erkeklerde, Uğurcan Dursun 399, İbrahim Gündüz 402 ve Abdullah Yiğenler 408.sırada yer aldılar.

Şuan ki bilgiye göre, 2024 Paris Olimpiyatlarına dahil olabilmek için sporcunun ilk 70-80 bandında olması gerekiyor. İlk 80 içine giren sporcuların Olipiyata katılma şansı çok yüksek değerlendiriliyor.

Kadın sporcularımızın Dünya sıralamasına baktığımız zaman Olimpiyatlar için umutlanıyoruz.

Erkek sporcularımızda maalesef durum iç açıcı değil. Erkek sporcularımız 400 üstü sıralarda yer alıyorlar! Sadece Olimpiyatlara değil bu sıralamalarla Dünya Şampiyonasına katılabilmeleri dahi zor olabilir.

Milli sporcularımızın uluslararası şampiyonalara daha çok katılarak, puan toplayıp başarılı olmalarını ve daha üst sıralara yerleşmelerini temenni ediyoruz.

Türkiye Masa Tenisi Federasyonu’na (TMTF) ve genç sporcu potansiyelimize güveniyoruz, özellikle Kadınlarda hedefe bu kadar yakın iken 2024 Olimpiyatlarında Türk Masa Tenisi sporcularımızı Paris’de görmek istiyoruz.

Lord Medya ailesi olarak Milli takımımızın tüm sporcularına başarı dileklerimizi iletiyor, ITTF sıralamalarında ilerlemelerinin devamını diliyoruz.

Yorumunuz ?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarıya çık