Beğenilenler

Süper Lig Finali 4-5 Mayıs’da Adana’da Yapılacak…

Türkiye Süper Ligi 6. ve son etabı 4-5 Mayıs 2019 tarihlerinde Adana ilinde yapılacak.

Erkeklerde ve Kadınlarda Süper Lig şampiyonlarının ve gelecek sezon  Türkiye´yi ETTU Kupalarında temsil edecek takımların belirleneceği, final etabında ayrıca, Türkiye 1.ligine düşen takımlarda belli olacak.

 

Türkiye Masa Tenisi Süper Ligi 5. etabı Yalova´da oynandı. Erkeklerde Fenerbahçe, kadınlarda ise Yalova Belediyesi 5.etabı lider tamamladılar.

 

Türkiye Masa Tenisi Federasyonu tarafından düzenlenen ikinci yarının Yalova etabındaki maçlar 90. Yıl Spor Salonu´nda oynandı. Erkekler Playoff´da Fenerbahçe 22 puanla liderliğini korurken, Beşiktaş 21 puanla ikinci, Koza Wos ise 18 puanla üçüncü sırada yer aldı. İran A Kadın Milli takımının misafir ekip olarak klasman dışı mücadele ettiği Kadınlar Playoff Grubunda Yalova Belediyesi maç fazlasıyla liderliğe yükseldi. Yalova temsilcisi 12 maçta topladığı 21 puanla ilk sırada yer alırken, Fenerbahçe ve TİGEM 10 maçta 19´ar puanla sıralandılar.

 

Batman´da yapılan ilk devrenin son etabında erkekler ve kadınlarda ilk 8 sırayı alan takımlar, Yalova´da play-off grubunda, sekize giremeyen takımlar ise klasman grubunda mücadele verdi.

 

Erkeklerde Fenerbahçe, Beşiktaş, Koza Wos Spor, İstanbul Büyükşehir Belediyespor, Türk Telekom, TED, Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Spor ve Divapan Spor, kadınlarda ise Fenerbahçe, TİGEM, Yalova Belediyespor, Kocasinan Belediyespor, Bursa Büyükşehir Belediyespor, Çorum Gençlik ve Spor, Türk Telekom ve 1955 Batman Belediyespor, şampiyonluk için mücadele ediyor.

 

Klasman grubunda ise erkeklerde Yalova Belediyespor, Sarkuysan, Girne Amerikan Üniversitesi, Malatya Büyükşehir Belediyespor, Beylikdüzü MTİ, Çukurova Üniversitesi ve Altınordu yarışırken, kadınlarda da İstanbul Büyükşehir Belediyespor, Elazığ Masa Tenisi İhtisas, Antalyaspor, Çukurova Üniversitesi, Bu Piliç Spor, Trabzonspor, Pendik Belediyespor ve Bursaspor yer alıyor.

www.tmtf.gov.tr

 

Geçtiğimiz ay Adana’da 7. vetaran turnuvasını çok büyük başarı ile yapan Kemal Sağ ve ekibinden yardım alınarak, çok güzel bir açılış yapılabilinir. Folklor gösterisi bando gibi.
Sevgi ve Saygılarımla
Cem Avunduk
Gsm:0 533 369 17 82
cem.avunduk@gmail.com

Yorumunuz ?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarıya çık