Beğenilenler

Top Nerede …….Topun Nerede Olduğunu Bulun……. Heysem Şaban & Sedat Engin………Yıl 1979…….Cevap B2……..

Bu resmin çekildiği turnuva yanlış hatırlamıyorsam 1979 Eskişehir de yapılan Türkiye Şampiyonası idi.O yıllarda yılda farklı isimler altında Türkiye çapında üç turnuva olurdu.Son Turnuva Türkiye şampiyonası idi ve sadece üçüncu turnuva da ferdi müsabakalar yapılırdı.Bu maç tek erkekler çeyrek final maçıydı.

Benim FENERBAHÇE’ye geldiğim ilk yıldı.Rakibim de yine mili takım sporcusu VİNYLEX kulübünden Sedat Engin di.Güzel maç olmuştu Maçı 3-2 ben kazanmıştım.

Sağolsun o dönemlerde Masa Tenisi ile ilgili resimlerin çoğunu SUAT TUNCER çekerdi.Hala o dönemin teknolojisiyle pozisyonu nasıl yakaladığına şaşarım.

Camia olarak tarihimizi hatırlatan resimler için Suat’a sonsuz teşekkürler.Bu resmi de kendisinden alabilmek için çok uğraşmıştım.

Şaban abimle birlikte uzun yıllar sonra eski masa tenisçi arkadaşlarımızın ısrarı ile birlikte İskenderun da yeniden yapılanmaya başladık.

İskenderun lu eski sporcularla, Mehmet Kasapoğlu ve Özlem Sevinçli hocalarımızla birlikte kendimize İskenderun u bölge olarak üst seviyelere çıkartma ve yediden yetmişe herkese masa tenisi oynatma hedefi koyduk.

İSKENDERUN VETERAN MASA TENİSÇİLERİ SPOR KULÜBÜ nü kurduk.

İki yıl gibi kısa sürede ERKEKLER 1.LİGDE, KADINLAR 2.LİGDE (biraz da dışarıdan destekle) oynar duruma geldik.

Gelin görün ki bu takımın bir adet maç masası yok. Etrafı camla çevrili seramik bir salonda 15 yıl önce federasyonun gönderdiği ve şimdi dökülen antrenman masalarıyla biz bölgede iddialı bölge olmaya çalışıyoruz.

Ama olacağız.İnanıyoruz.

Sponsorumuz yok Minik-küçük-yıldız-genç-büyük-kurumlar-okullar tüm müsabakalara gidiyoruz.Bazı minik ve küçükler kategorilerinde iyi neticeler almaya başladık.

İskenderun dolayısıyla Türkiye masa tenisine katkıda bulunacak değerli desteklerinizi (özellikle salon ve masa) bekliyoruz.

Heysem Şaban

Top Nerede çalışmasına 120 kişi yorumları ile katıldı.

Topun yerini doğru bilenler : Bora Gürbüz, Suat Tuncer ( Fotoğrafı çeken büyük fotoğrafçı),

Savaş Ertufan, Perihan Güllüoğlu, Murat İlter,

Katılan herkese çok teşekkür ederim.

Yarın Büyük Sürpriz Var Gene Top Nerede’de

Sevgi & Saygılarımla

Yorumunuz ?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarıya çık