Beğenilenler

Türkiye-Macaristan Maçının Ardından…….

Sporcularımızı güçlü Macaristan’ı 3-1 yendikleri için kutluyorum. Gerçekten çok başarılı ve yetenekli kadın takım jenerasyonu yakaladık. İlerisi için sporcularımızdan çok umutluyum. İnşallah bu şans Federasyon ve camia tarafından değerlendirilir. Her zaman bu seviyede oyunculara sahip olunamıyor ve bir araya getirilemiyor. Şuan Sibel Fransa’da, Simay İspanya’da, Ece’de Almanya da oynuyor. Ülkemizi başarıyla temsil ediyorlar ve oynadıkları takımları başarıya taşıyorlar. Özge kızımızda ülkemizin en iyi takımlarından Fenerbahçe’de spor kariyerine devam ediyor. 4 sporcumuzda çok pozitif gelişmeler var, form durumları çok iyi. Ece ve Özge’nin henüz 20 yaşında olduğunu düşündüğümüzde daha da çok umutlanıyor ve uzun yıllar başarıyla ülkemizi temsil edeceklerine inanıyorum. Kadın Milli takımımızı tekrar kutluyor, başarılarının devamını diliyorum.

Gelelim maçın yapıldığı Tozkoparan Spor Salonuna! Milli maçı seyrederken Tozkoparan spor salonunun çok kötü olduğunu bir daha hatırladım.

Bu salon ile ilgili üç sene evvel bir yazı yazmıştım linkini yazının altında paylaşıyorum..

Ülkelerin marşlarının ses kayıtları çok kötüydü, internetten veya başka bir sebepten olsa gerek marşlar anlaşılmadı. Kontrolu öncesinde yetkililer tarafından yapılmalıydı.

Panolar özensiz yerleştirilmiş. Salon çok daha güzel tasarlanabilirdi.

ETTU’nun yayınladığı diğer maçları seyredenler ne demek istediğimi çok iyi anlar.

Bütün Dünya’da Masa Tenisi maç yayınları büyük showlar gibi özenerek hazırlanıyor ve yayınlanıyor. Ülkelerin tanıtımlarında çok önemli katkılar sağlıyor.

Büyük ülkeler yaptıkları organizasyonlar ile belli olur.

16 Milyon insanın yaşadığı İstanbul’un salonu böyle mi olur!.

Bu durumdan bir tek ben mi utanıyorum?

Maçın canlı yayınında bir spiker olmalıydı, maç hakkında bilgiler verecek bir uzman olmalıydı. Sporcular ve seyirciler ile röportajlar yapılmalıydı..

Maça 3. maçtan sonra yarım saat ara verildi bu niçin yapıldı.?

Macaristan’ın Avrupa’daki yeri nedir.? Türkiye’nin Avrupa’daki yeri nedir.? Oyuncularının Avrupa dereceleri nedir ? Bizim Sporcularımızın dereceleri nelerdir?

Bu maçı kazandık, bundan evvel Romanya’ya 3-0 yenilmiştik. Süreç nasıl ilerleyecek.? Bundan sonraki maçlarımız nerede ve ne zaman ?

Federasyonun ne sitesinde ne de sosyal medyasında bu sorularıma açıklık getirecek bilgiye rastlamadım!

Sevgi & Saygılarımla
Cem Avunduk

 

Yorumunuz ?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarıya çık