Beğenilenler

Türkiye Masa Tenisi Federasyonu…….Irkçılığa Hayır & Herkese Saygı….

TMTF Başkanı Sn. Fatih Karaca: Siyahın beyaza, beyazın siyaha üstünlüğünün olmadığını işaret eden dinimiz gereği böyle bir ırkçılığı kabul etmemiz mümkün değildir. Biz de Masa Tenisi Federasyonu olarak, bu üzücü olaya sessiz kalmayıp tepkimizi koyduk. Umarım Floyd olayı dönüm noktası olur ve dünyada bir daha ırkçılık olayları yaşanmaz.

TMTF Dış İlş. Sorumlusu Samet Polat: Günümüz dünyasında, hâlâ ilkel davranışların var olması gerçekten
insanı hayretler içinde bırakıyor. Teknolojik olarak insanlık ne kadar ileri giderse gitsin, insanın özündeki
bazı değerlerin her durumda korunması, bunun bir ilke olarak özümsenmesi lazım. Türkiye Masa Tenisi A Milli takımımız ile bu videoyu oluştururken, Olimpik bir sporun, Olimpiyat ruhuna son derece saygı duyan, bu değerleri benimsemiş sporcularımız ve hocalarımız olduğunu görmekten dolayı son derece mutlu ve gururluyum. Çok güzel bir sosyal mesajı, birlik ruhumuzun yansıtarak verdiğimizi düşünüyorum. Hepimizin eline sağlık!

TMTF Erkek A Milli Takım Antrenörü Dr. Öğr. Üy. Vedat Erim : İnsanların hayatlarından endişe ettiği,
ailelerinin geçimlerini sağlamak için mücadele ettiği, sadece SAĞLIKLI BİR NEFES için mücadele ettiği bir
dönemde, bazı insanların sadece renklerinden dolayı o sağlıklı nefeslerinin, kanun uygulaması adı altında ellerinden alınması kabul edilebilir bir şey değil..Ki bu facialar kendilerini özgürlüklerin merkezi olarak görenlerin ülkesinde olması, ayrı bir facia…Türkiye Masa Tenisi ailesi olarak bu çağ dışı tutumları
kınıyoruz!!!

TMTF Kadın A Milli Takım Antrenörü Halil Adak: Bütün savaşlar iç savaştır çünkü bütün insanlar kardeştir.
Irkçılık cahilin sığınağıdır. Bölmek ve yok etmek ister. Özgürlüğün düşmanıdır ve kafaya kafaya çarpışıp yok edilmeyi hak eder. Bu konuda, elimizden geleni yapıp bir sosyal mesaj vermek istedik, emeği geçen herkese teşekkürler.

TMTF Kadın A Milli Takım Sporcusu Betül Nur Kahraman: Masa Tenisi Milli Takımı olarak, dünya genelinde yükselişte olan bu ayıplanası tutum karşısında bir farkındalık oluşturmak istedik. Bizler insanı fiziğine, diline, dinine, ırkına göre ayırmıyoruz, insan olduğu için seviyoruz. Ayrıca, Sporda da, Olimpik ilkelerini de göz önünde bulundurarak, ırkçılığa kesinlikle hiçbir zaman yer vermemeliyiz. Bu videoyu hazırlamamız da emeği geçen milli takım arkadaşlarıma, Samet Polat abime, Federasyon Başkanımız Fatih Karaca ve antrenörlerimize teşekkür ediyorum.

TMTF Kadın A Milli Takım Sporcusu Ece Haraç: Son zamanlarda ırkçılıkla ilgili olumsuz örnekler beni
fazlasıyla üzmektedir. Irkçılık cahilliktir ve özgürlüğün düşmanıdır. Sevgi sınırda bitmemeli, bütüninsanlar
kardeştir, her zaman ırkçılığın karşısında olacağım. Irkçılıkla mücadeleyi asla bırakmamalıyız. Din, dil,ulus,
renk ayrımcılığı kabul edilemez. Video da emeği geçen başta Samet Polat abime, TMTF Yöneticilerimize ve sporcu arkadaşlarıma teşekkür ederim.

TMTF Kadın A Milli Takım Sporcusu Gülpembe Özkaya: Dünya’da son zamanlarda kötü olaylarla karşı
karşıya kaldık. Bunlardan bir tanesi de ırkçılık. Günümüz dünyasında hala bu olayların yaşanması kesinlikle çok yanlış bir durum. İnsani değerlerin en büyük öncelik olduğuna inanıyoruz. Bu düşüncemizi milli takımımızla sosyal medyada video aracılığıyla göstermek istedik. Videonun hazırlanmasında emeği geçen Samet hocamıza gönülden teşekkür ediyorum.

TMTF Kadın A Milli Takım Sporcusu Özge Yılmaz: Tüm dünya ve milli takımımız olarak yapılan tüm
ayrımcılıkların karşısındayız. Çünkü öldürülen sadece siyahi değil; dışlanan, ötekileştirilen, hedef gösterilen herkes. Milli takım olarak hazırlamış olduğumuz bu videoda emeği geçen herkese teşekkür ederim.

TMTF Kadın A Milli Takım Sporcusu Sibel Altınkaya: Dünyada bu tur davranışları her zaman kınıyoruz.
İnsanların arasında dil, din, ırk, cinsiyet ve renk ayrımı yapmadan, herkesin birbiriyle hoşgörü içinde
yaşadığı bir Dünya düzeninin olmasını yürekten istiyorum. Ayrıca, bu güzel fikir için Türkiye Masa Tenisi
Federasyonuna, Başkanımız Fatih Karaca ve Samet Polat hocamıza teşekkür ediyorum.

TMTF Erkek A Milli Takım Sporcusu A. Talha Yiğenler: Milli takımımız olarak bir farkındalık ortaya koymak
istedik. Maalesef bu tür ırkçılık haberlerini üzülerek izliyoruz. Bizler insanı insan olduğu için seviyoruz. Bu
videoyu hazırlayan Samet Polat abime ve milli takım arkadaşlarıma teşekkürlerimi sunuyorum

TMTF Erkek A Milli Takım Sporcusu Batuhan Ulucak: Bu çalışmanın bir parçası olmaktan çok memnunum, özellikle 2000li yıllardan beridir, dünya toplumunda insanların ayrımcılık konusundaki tavırları gerçekten üzücü bir durumda. İnandığım bir değeri, yansıtma fırsatı buldum, emeği geçen herkese teşekkürler.

TMTF Erkek A Milli Takım Sporcusu İbrahim Gündüz: Modernleşen bi dünyada hâlâ ırkçılığın yaşanması çok üzücü, insanları renk ayırmaksızın değer verip sevmeliyiz. Biz de Masa Tenisi Milli takımı olarak böyle bir çalışma yaparak destek olmak istedik videoda emeği geçen Federasyon Başkanımız Fatih Karaca, videoyu hazırlayan Samet abime ve milli takım arkadaşlarıma teşekkür ederim.

TMTF Erkek A Milli Takım Sporcusu Zihni Batuhan Şahin: Bizler Türkiye Masa Tenisi Federasyonu’nun birer üyesi olarak tüm dünyadaki ırkçılığa karşı farkındalık olması için bir video hazırladık. Bizler insanları
renklerine, dinlerine, ırklarına ayırmadan seviyoruz. Umarım daha güzel günlere…

TMTF Erkek A Milli Takım Sporcusu Ziver Gündüz: Maalesef ki hala ırkçılığın olduğunu görüyoruz ama buna üzülmekle kalmayıp, milli takım olarak bu duruma karşı duruşumuzu çektiğimiz video ile göstermek istedik. İnsan siyah beyaz diye ayırt edilemez. Irkçılığa hayır diyoruz. Bu videoda emeği geçen Samet abime ve milli takım arkadaşlarıma ve hocalarıma teşekkür ederim.

Videomuzun sosyal medya linkleri de aşağıdadır;

https://www.facebook.com/watch/?v=2549798411951506

0DB7BCC9-9725-4661-B784-ED968449F782

Yorumunuz ?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarıya çık