Beğenilenler

Türkiye’nin Yıldızı Uğur Sağlık… İngiltere’de Parlıyor…

Süper Uğur klasını göstererek şampiyon oldu

İngiltere’de Essex Üniversite’sinde öğrenimine devam eden Uğur Sağlık Essex bölgesinin önemli liglerinden Colchester & District Masa Tenisi lig Turnuvasının 2019 tek erkekler şampiyonu oldu. Şubat ayındaki Essex’in diğer önemli turnuvası olan Chelmsford Lig turnuvasında da tek erkeler ve U21 birincisi olan Uğur sezon boyunca takımlar liginde gösterdiği üstün performansı ile bu sene tüm dikkatleri üzerine çekti. (İngiltere’de çok önemsenen bu yerel ligler ve turnuvalar 40 yılı aşkın senedir her yıl düzenlenmektedir. Ödül törenleri genelde şehirlerin belediye başkanları, şehir konsey üyeleri, İngiltere Masatenisi Federasyon temsilcileri gibi şehrin ileri gelenlerinin katılımıyla yapılmaktadır)

Her iki turnuvanun da finalinde iki sıfır geriden gelerek kazanan Uğur’un oyununun en dikat çeken yönü etkili servisleriydi. Uğur, şaşırtıcı bir şekilde bu etkili servislerini antrönürlerinden değil de çokça seyrettiği You Tube’daki video’lardan öğrenmiş.

16 yaşında İngiltere’ye öğrenim amacıyla gelen Uğur Sağlık masa tensine İstanbul’da başlamış. Uğur’un yıldızlar çift erkelerde Türkiye üçüncülüğü var. Ama masa tenisindeki asıl gelişimini İngiltere’ye ilk geldiği dönemlerde yollarının kesiştiği Generation 2 klübünün baş antrönürü ve İngiltere Table tenis Englland başkan yardımcısı Charlie Childs’a borçludur. Charlie Uğur’un gelişimnde önemli bir figürdür. Ugur Ulusal Büyükler Liginde (Senior British League) son dort sezon Generation 2 takımında 1. Ligde oynamaktadır. Ulusal ve yerel liglerin dışında Uğur üniversite liglerinde de oynamaktadır.

Başarılı bir üniversite öğrencisi olan Uğur aynı zamanda üyesi olduğu klübün alt yapı oyuncularına haftada iki gün antronorluk yapmaktadır.

ingiltere’de yayınlanan gazetenin küpürü

Yorumunuz ?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Discussion

  1. Avatar Kadir Piypi

    Adam

  2. Avatar Remzi Sarıoğlu

    Uğur seni tebrik ediyorum. Senin oyununu görmek istiyorum. Bizleri şaşırtmaya devam etmelisin.

Yukarıya çık