Beğenilenler

Uğurcan Dursun Çin’de Ana Tablo’da

Çin’in Taicang kentinde devam eden ITTF Gençler Çin Açık Turnuvası´nda U13 kategorisinde ülkemizi temsil eden Çorum Belediyesi Gençlik Sporlu Milli Masa Tenisçi Uğurcan Dursun, eleme grubunu ilk sırada tamamlayarak Ana Tablo´ya yükseldi.

ITTF’in en önemli Gençler Açık turnuvalarından biri olan ve Yıldızlar ile birlikte U 13 kategorisi maçlarının da yapıldığı ITTF Çin Açık turnuvasında, Uğurcan Dursun mükemmel bir başlangıç yaparak, eleme grubundaki üç maçı da kazanadı.
Eleme grubunda Çin asıllı İskoç rakibi Borui Chen’i ve Tayvanlı Jing Peng´i aynı sonuçla 3-0, Hong Konglu rakibi Kai Shan Man’ı ise 3-1 mağlup eden Uğurcan Dursun, ilk kez katıldığı turnuvada Ana Tablo´ya kaldı. Grubunda iki Asyalı rakibini de yenme başarısı gösteren Milli sporcumuz Ana Tablo son 32 turunu ise seri başı olarak bye geçti.
Uğurcan Dursun, Gençler Çin Açık Turnuvası´nda U13 kategorisinde son 16 turu maçında Güney Kore’den Oh Junsung´a yenilerek turnuvaya veda etti.
Milli takım antrenörümüz Merve Menge ile turnuva öncesinde ITTF kampına katılan Uğurcan Dursun´u, ilk kez katıldığı bir Uluslar arası Turnuva da elde ettiği başarılardan dolayı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Yorumunuz ?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarıya çık