Beğenilenler

Yeni Federasyona Önerilerim…(1)…..Hedefimiz… Dünya’da ilk (10) Olmalıdır…..

4 Kasım 2021 tarihinde Ankara’da Federasyon seçimleri var. Camiamıza hayırlı olmasını diliyorum.

Yeni Başkan ve Yönetiminden öncelikli beklentilerimiz, Masa Tenisin de Dünya’da ülkemizi layık olduğumuz seviyelere çıkarmaları.

Bütünleştirici ve adil bir yönetim olsun, önüne geleni Milli takım antrenörü yapmasınlar. Sporcuların, antrenörlerin haklarını yemesinler ve değer versinler, destek olsunlar, yurtdışı turnuvalarına maksimum oranda katılım sağlasınlar…

Yeni Başkan ve Yönetimi, Erkeklerde Dünya’da 53. sırada bulunan Erkek Milli takımını ve 36. sırada bulunan Kadın Milli takımını Dünya’da ilk 10 arasına sokmalıdır…

An itibari ile bu hedefe ulaşmış ferdilerde U19 kategorisinde sadece bir sporcumuz bulunuyor. Ece Haraç, Eylül 2021 U19 Dünya sıralamasında 7. sıraya kadar yükseldi.

Dünya Ferdi sıralamalarında daha fazla sporcumuzu yaş kategorilerinde ilk 10 içinde görmek istiyoruz. Kalıcı olmaları için Federasyonumuzun bu seviyedeki sporcular üzerinde özel projeler gerçekleştireceğini umuyoruz. Temennimiz takımlarda ve ferdilerde Masa Tenisinde Dünya’da konuşulan ve alkışlanan bir Türkiye.

Ben şahsen kısa vadede başarı için, Dünya sıralamasında ilk 50 arasına girmiş yabancı oyuncuların da Milli takımlarımızda değerlendirilebileceğini düşünüyorum. Geçmişte başarılı örneklerini gördük ve bu sporcularımızla Avrupa Şampiyonu olduk, olimpiyatlara katıldık…
Bu konu hassas bir konu, camia da hep tartışılmış, kimileri tarafından destek görürken, kimileri tarafından desteklenmemiş…

Yurtdışından oyuncu seçiminde Dünya sıralaması kadar, sporcunun karakteri ve kişiliği de çok önemli ve tercih edilmesinde öncelikli kriter olmalıdır.
Dünya markası sporcuların ligimizde ve Milli takımlarımızda oynaması ülke prestijimiz içinde önemlidir. Genç sporcularımıza destek verecek ve onlarla antrenman yapacak sporcu ve sporcular tercih edilmeli, kendi öz evlatlarımıza ikinci sınıf muamele yapılmamalıdır. Ülkemize getireceğimiz yabancı sporcu ve hocalara verilen desteklerin yerli sporcu ve antrenörlere de verilmesi bu yapılanmada çok önemlidir…

Bu yöntem Masa Tenisinde başarılı ülkelerde zaten uygulanıyor. Türkiye’de de Basketbolda, Voleybolda, Atletizmde ve birçok branşta uygulanan bir yöntem.
Bu sporcular Türkiye’de bir kulüpte oynayacağı için kulüpler bazında da büyük turnuvalarda şampiyonluklar gelecektir. Bu söylediğim yöntemi zaten yıllar evvel Fenerbahçe kadın takımı yaptı. Kulüp ve federasyon iş birliği ile bu yöntem tekrarlanmalı ve yaygınlaştırılmalı.

Kulüp ve Milli takım düzeyinde başarı Masa Tenisine ilgiyi arttıracaktır. İlgi televizyon yayınlarını bu spora yönlendirecek ve arkasından sponsorlar gelecektir.(Bu konuyu daha detaylı bir şekilde yazacağım)

Bu yöntem kısa vadede çözüm getirir. Orta ve uzun vade de yılda en az 1000 minik sporcuya lisans çıkartabilecek alt yapı kurulmalıdır. Bunun için spor bakanlığı, milli eğitim bakanlığı, federasyon iş birliği yapmalı, bütün okullara masa konacak kampanyalar yapılmalıdır.

Bu konuyu “Masa Tenisinde Seferberlik” yazımda geniş olarak yazmıştım. Dileyen takipçilerimiz tekrar okuyabilirler.

Federasyon Başkan adayları seçim çalışmalarına devam ediyorlar. Bende dikkat ile takip ediyorum projeleri nedir diye? Sadece adaylardan Samet Polat projelerini konuşuyor ve yazıyor.

Diğerleri malum.. Bir aday ”İstanbul Sözleşmesine Karşıyım” diyor. Yetmedi üç gün evvel İstiklal marşının ilk dört mısrasını sosyal medya Face profilinde yayınlıyor…
Şaşkınlık içinde takip ediyorum yakında ”Bayrak İnmez, Ezan Susmaz”, ”Şehitler Ölmez, Vatan Bölünmez” derse hiç şaşırmam.

Başka bir aday ”Gümbür Gümbür Geliyoruz” diyor.

Bu adayların vizyonları ve kapasiteleri bu kadar mı? Anladığım kadarı ile piar şirketi veya bir ajans ile çalışamıyorlar. Bunlara akıl verecek çalışma arkadaşları, büyükleri de mi yok?

Hiç bir şey yapamıyorlar ise mahallelerindeki bakkala sorsalar, bakkal amca esnaflık tecrübesiyle bunları yapmayın der.

Tek bildikleri kapalı kapılar arkasında bürokratlar ve siyasiler ile görüşüp sonrasında yalan, yanlış fotoğrafları sosyal medya sayfalarında yayınlamak ve ona buna telefon açtırmak, baskı kurmak. Hatta daha da ileri giderek tehditler yağdırmak.

Komik ve o kadarda ilginç olan geçen seçimlerde siyasi irade ile TMTF’ye Başkan olanlar bugün utanmadan çıkmış şimdi itirazım var diyor! Yapılanların yanlış olduğunu konuşuyor. Bunu da halâ siyasetten medet umarak, destek isteyerek yapmaya, diğerlerinin üstüne yine siyasi iradeyle çıkmaya çalışıyor. Gülermisin, ağlar mısın..

Sormazlar mı sen o koltuğa nasıl getirildin, oraya nasıl geldin, o makama nasıl oturdun diye… Camianın bunları unuttuğunu mu zannediyorsun!
Sana destek verilirken iyiydi, şimdi mi yanlış oldu? Hep yanlıştı ama o zaman işine öyle geliyordu.,

İstiklal marşını falan bu işlere alet etmeyin, herkes herşeyi biliyor, sanmayın ki camia geçmişi unuttu. Nasıl geldiğinizide, görevi yarım bırakarak nasıl ve nereye gittiğinizide çok iyi hatırlıyoruz… Bırakın bu siyasi şovları, terk edin ve yakasından düşün bu camianın artık…

Korkma Sönmez, Gümbür Gümbür Falan
Allah Sonumuzu Hayretsin 

Yorumunuz ?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarıya çık